Рада прийняла бюджет-2020: чого чекати українцям

14 листопада народні депутати в другому читанні прийняли закон про бюджет на 2020 рік. Після першого читання в документ внесли низку змін. Чим особливий бюджет на наступний рік?

280 депутатів підтримали проект бюджету на 2020 рік. В цілому бюджет країни практично не відрізняється від попереднього року, але експерти все ж помітили деякі особливості головного кошторису країни. У планах уряду наповнювати бюджет грошима від приватизації держпідприємств, легалізації азартних ігор та оренди держмайна. На 10% було скорочено фінансування органів влади. Правда, постраждають районні адміністрації. Саме їм доведеться затягнути паски. Економічний експерт Борис Кушнірук вважає, що прогнози по доходах бюджету на наступний рік завищені. За його словами, якщо врахувати, що Україна незабаром може втратити доходи від транзиту газу, то з прибутковою частиною бюджету можуть виникнути проблеми.

Неправильні пріоритети

Борис Кушнірук зазначає, що видаткова частина бюджету не порадувала. За його словами, уряд залишив фінансування місцевих громад на тому ж рівні, ось тільки кількість ОТГ збільшилася. Це означає, що громади отримають в наступному році менше коштів. Також Кабмін не став збільшувати витрати на заходи з енергозбереження. Не будуть рости зарплати бюджетників.

Колишній нардеп Олександр Черненко звернув увагу на те, що схвалений бюджет не передбачає виконання обіцянок чинної влади. Всі передвиборчі обіцянки «Слуги народу», схоже, забуті. Черненко нагадав, що «слуги» обіцяли українцям «кінець епохи бідності», а також космічні зарплати вчителям, розвиток місцевого самоврядування. Політик наголосив, що по всіх цих позиціях обіцянки не будуть виконані в наступному році. Екс-депутат зазначив, що освіта і медицина практично повністю ляжуть на плечі місцевих бюджетів, оскільки субвенції сильно скоротили.

За словами політичного експерта Дениса Гаєвського , бюджет 2020 року направлений на те, щоб перетворити Україну на поліцейську державу. Експерт зазначив, що, як і в минулому році, основні статті витрат нового бюджету — це погашення боргів і утримання армії з силовим блоком. Наприклад, витрати на СБУ виросли на 2,5 млрд гривень. Гаєвський наголошує, що більшість галузей фінансують за залишковим принципом, на них виділяються мінімальні суми. Наприклад, на фінансування науки виділено всього 0,17% ВВП. За словами експерта, доходи українців в 2020 році навряд чи виростуть, оскільки перегляд пенсій і прожиткового мінімуму буде мінімальним.

До речі, в новому бюджеті не передбачена допомога багатодітним сім’ям і скорочено фінансування субсидіальних програм. Як пояснив політолог Руслан Бортник , вся справа в МВФ, який чекає скорочення державних витрат на соціальний сектор.

До бюджету є питання

Економіст Данило Монін не розуміє, куди з бюджету пропали деякі статті витрат. Наприклад, де фінансування земельної реформи? До другого читання з документа прибрали статтю з пільговими кредитами для фермерів. А старі програми з підтримки АПК залишили. Крім цього, наполовину були знижені витрати на перепис населення. Чи означає це, що від неї вирішили відмовитися?

Раніше RabinovichTV писав, чого Україні чекати від МВФ.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий