Рада у п’ятницю може провести два позачергових засідання – нардеп

У Верховній Раді 24 квітня може відбутися два позачергових пленарних засідання, одне з яких ініціює Президент України Володимир Зеленський.

Верховна Рада у п’ятницю, 24 квітня, проведе два позачергових засідання. Перше ініціюватиме президент України, друге – нардепи. Це повідомила заступник голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук. 

«Так, в п’ятницю о 13.00 — позачергове засідання. І можуть відбутися два позачергових засідання», — сказала Кравчук

За її словами, на одному із засідань планується розблокувати підписання двох законів.

«У п’ятницю буде два засідання. Перше ініціюватиме президент України своїм листом. На ньому планується скасувати постанови про скасування закону щодо змінив регламенті, децентралізаційних закону, до нього також були зареєстровані постанови. Я думаю, що будуть розглянуті також законопроекти, які пов’язані з кредитами для аграріїв. Ряд питань по різним темам», – анонсувала в коментарі «РБК-Україна» Кравчук.

Стосовно ж іще одного позачергового засідання ВР у п’ятницю, то депутат підкреслила, що ймовірність його проведення є досить високою, і воно може відбутися відразу після закриття першого. 

«Це засідання ініціюють депутати, збираючи підписи за його проведення. Наскільки я знаю, ініціатива належить «Батьківщині», але, наприклад, депутати нашої фракції також підписують ці листи. Йдеться про створення ТСК із розслідування тих фактів, про які заявляв колишній міністр фінансів Уманський. Думаю, що мала би бути необхідна кількість підписів, тому що це було консенсусне рішення разом із Головою Верховної Ради ще минулого разу, коли ми засідали (16 квітня, – ред.)», – уточнила Кравчук. 

Також на засіданні планують розглянути законопроект №2769.

«Йшлося про те, щоб зменшити в дев’ять разів завдаток на участь в місцевих виборах», — додала нардеп.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні 16 квітня Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури» (№1043). 

Що планується розглянути?

Зокрема, планується розблокувати підписання двох законів. На порядку денному фігурують проекти постанов №№1043-П — 1043-П3 «Про скасування результатів голосування Верховної ради від 16.04.2020 року про прийняття в цілому як закону проекту ЗУ «Про внесення змін до регламенту Верховної ради з протидії зловживанням прав народних депутатів під час законодавчої процедури» і №2653-П «Про скасування результатів голосування Верховної ради від 16.04.2020 року про прийняття в другому читанні як закону проекту закону про внесення змін до ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» (№2653 від 20.12.2019)». Повістку в своєму Telegram-каналі опублікував депутат ВР від фракції «Слуга народу» Олександр Качура.

Також нардепи мають намір розглянути:

№2769 проект закону про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави);

№2372 про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії;

№2809 про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів;

№2656 про внесення змін до ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро України» щодо підстав звільнення директора Національного бюро за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення;

№№3205 — 3205-1 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві;

№1182-1-д про внутрішній водний транспорт;

№3364 про внесення змін до деяких законів України (щодо врегулювання кризи неплатежів на ринку електричної енергії та питання сертифікації оператора системи передачі);

№2234 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення відповідальності за формування системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування.

Крім того, парламентарі розглянуть проект постанови №3358 «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної ради України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини державного бюджету України».