Рада ухвалила у першому читанні закон про імпічмент президента

Народні депутати схвалила закон про імпічмент. Як можна звільнити президента.

У вівторок, 10 вересня, Верховна Рада України  на ранковому пленарному засіданні  зробила перший крок до ухвалення закону про імпічмент президента. Документ у першому читанні підтримали 337 народних депутатів. Законопроєкт №1012 «Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)» вніс до парламенту глава держави Володимир Зеленський 29 серпня.

Закон «Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)» передбачає, що Верховна Рада може усунути Президента з посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу.

При цьому захист прав, свобод і законних інтересів глави держави у процедурі імпічменту забезпечуватимуть захисники глави держави.

Після прийняття рішення про звинувачення президента Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Передбачається, що рішення про імпічмент президента вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

Тобто документ в загальних рисах повторює конституційну процедуру імпічменту, яка передбачає голосування спочатку 226 голосів, потім 300, а також фінальне голосування аж 338 депутатами.

Також для оголошення імпічменту потрібні позитивні висновки Конституційного та Верховного суду.

У разі неприйняття Верховною Радою постанови про імпічмент президента України головуючий від імені парламенту має вибачитися перед президентом.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий