Рада звільнила випускників шкіл від ДПА

Випускники 2020 зможуть не писати ДПА. На такий крок народні депутати пішли заради «збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу».

Верховна Рада проголосувала за скасування обов’язкової державної підсумкової атестації для цьогорічних випускників шкіл  через епідемію COVID-19 . Але ЗНО не скасовували.  За відповідне рішення проголосували 356 депутатів.

За президентський закон про внесення змін до деяких законів щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року (№3669) проголосували 356 народних депутатів із 387 зареєстрованих у сесійній залі, передає УНІАН.

Депутати також підтримали пропозицію, аби голова ВР невідкладно підписав цей закон і передав його на підпис Президенту.

Ухваленим законом у законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» встановлюється, що у зв’язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Випускники звільняються від обов’язкової ДПА, але можуть складати атестацію, зокрема у формі ЗНО, за власним бажанням.

У «Слузі народу» пояснили, що цьогорічні випускники зможуть обирати, як отримати підсумкові оцінки і відповідні документи: 

шляхом річного оцінювання;

шляхом проходження ДПА;

шляхом проходження ЗНО.

«Ті, хто не думає вступати до університетів, отримають атестат і зможуть не приходити в пункти проведення ЗНО. Ті ж, хто хоче відкласти вступ до вишу на рік, зможуть цього року його не складати. Учні позбавляться «об’язайлівки» проходити оцінювання, щоби отримати документ про середню освіту», — йдеться у повідомленні.

У законі «Про освіту» визначається, що в разі встановлення заборони учасникам освітнього процесу відвідувати заклади освіти, тимчасово, на період здійснення заходів із запобігання виникненню та поширенню коронавірусу, передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів, дата початку та/або закінчення відповідного навчального року (років) може визначатися (раніше — визначається) Кабінетом Міністрів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як заявив, представляючи законопроект, перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук, законопроект не спрямований на скасування ЗНО, а лише передбачає можливість охочим самостійно ухвалювати рішення щодо проходження ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання. «ЗНО залишається основною можливістю вступу до вищих навчальних закладів», — сказав він.

Як відомо, 17 червня у ВР було зареєстровано законопроект президента Володимира Зеленського, яким пропонувалося звільнити випускників шкіл від проходження обов’язкової державної підсумкової атестації через епідемію COVID-19.

Нагадаємо, раніше уряд повідомив про скасування проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в закладах освіти. У МОН згодом уточнили, що пропонують скласти тестування вдома. Основна сесія ЗНО має відбутися з 25 червня по 17 липня. З детальними датами ЗНО можна ознайомитись ТУТ.