Реальна інформація про коронавірус. Десять пунктів правди

Професор Гвідо Сільвестрі з Італії детально і доступно пояснив природу вірусу, його лікування і наслідки епідемії

На сьогоднішній день по всьому світу зафіксовано 333 966 випадків інфікування коронавирусом. Жертвами вірусу стали 14 606 осіб. Природно, все це сприяє зростанню паніки, виникнення маси теорій, «експертних думок» і припущень.

Тим часом в Facebook з’явився пост професора Гвідо Сільвестрі з Італії, який дуже докладно і доступно пояснив природу вірусу, його лікування і наслідки хвороби.

Це науковець, який займає посади професора та керівника департаменту патології в Університеті Еморі в Атланті, також проф. Сільвестрі є директором відділу мікробіології та імунології Йеркеського національного центру та членом Центру Вакцинацій Еморі. Ось, що він написав.

«Я пишу цей пост наприкінці важкого 14-годинного робочого дня в лікарні та лабораторії (а завтра буде ще важче). Я дуже втомився, в мене болить голова, але я це роблю охоче, бо я впевнений, що подача достовірної ІНФОРМАЦІЇ є вкрай необхідною, особливо у такі важкі моменти, як зараз».

1. Звідки з’явився вірус?

Два дні тому були опубліковані результати систематичних досліджень генетичних послідовностей SARS-CoV-2 (Andersen KG et al. Natur e Medicine 2020), які, без тіні сумнівів, демонструють, що вірус має природне та зоонотичне походження (від тварин, зокрема кажани і панголіни). Тому, така популярна історія вірусу, нібито «створеного» в лабораторії, вкотре підтверджується, як колосальна небилиця, нісенітниця, брехня!

2. Covid — 19 і діти.

Комплексне дослідження інфекції COVID-19 у китайських дітей показує, що у 2145 загальних випадків, понад 90% були безсимптомними або з легкими чи помірними симптомами. Всього було зафіксовано лише одну смерть через летальність інфекції.

Кількість смертей, поділену на загальну кількість випадків становить менше 0,05% для осіб, які не досягли 18 років. (Dong Y та ін. Педіатрія 2020).

3. Летальність COVID — 19

В той час, коли смертність зростає, як і в Італії, так і в інших країнах, то важливо пам’ятати, що на основі загальних наявних даних, летальність цього вірусу оцінюється, як 2%, а це означає, що 98% інфікованих людей одужують (Фокі А.С., особисте спілкування ).

Хочу нагадати, що всі дані в нашій наявності, про смерть пацієнтів від коронавірусу, підтверджують, що в переважній більшості випадків, найбільше потерпають пацієнти у віковій категорії > 60 років, які мають важливі супутні хронічні захворювання (діабет, гіпертонія, ішемічна хвороба серця, тощо).

4. Вірус та поверхні.

Недавнє дослідження свідчить, що SARS-CoV-2 живе до трьох діб на певних поверхнях, таких як пластик і сталь, і лише декількс годин на таких поверхнях, як картон і мідь. Схоже, що вірус виживає недовго, максимум декілька годин, як аерозоль (Van Doremalen et al., N Engl J Med 2020).

Тому, давайте будемо уникати хибних та безглуздих стверджень, щодо «вірусу, який виживає на асфальті місяцями»!

5. Природний імунітет.

Дані про природний імунітет до SARS- CoV-2, який набувають інфіковані та оздоровлені люди, наразі не є настільки точними( стійкими) аби остаточно підтвердити це.

Утім, з усього, що ми знаємо про інші коронавіруси, принаймні, тимчасовий природний імунітет повинен виникнути впродовж, щонайменше, 6 -12 місяців (Ральф Барик, інтерв’ю на «Тиждень у підкасті вірусології». Пам’ятайте, що Барік компетентним у всьому, що стосується коронавірусів, так само, як Дієґо Марадона є компетентним у футболі).

6. Терапія.

На даний момент — найважливішим, у важких або критичних пацієнтах з COVID-19, є дихальна підтримка за допомогою апаратів штучної вентиляції легень. Нагадую, що не існує магічних ліків від яких можна швидко одужання, ані в Росіі, ані в інших країнах.

Однак, вагомо допомагають такі антивірусні препарати, як Ремдезівір; імуномодулятори, як Тоцилізумаб, Баратициніб та інші.

Терапія, з вище перерахованими препаратами, призначається для важких або критичних випадків, в той час, як легкі та середні форми тяжкості, лікуються самостійно вдома або за допомогою симптоматичної терапії.

7. Вакцина.

Над нею активно працюють, особливо в США на різних платформах вакцинацій, зокрема на вакцинах проти РНК вірусу та рекомбінантних протеїнових вакцинах.

Ці вакцини можуть бути виготовлені для початкових клінічних досліджень вже на початку осені (безпека + імуногенність),хоча для клінічної ефективності , ймовірно, буде потрібно зачекати ще 12-18 місяців.

8.Температура. Її вплив на вірус.

Хоча, наразі, і бракує вагомих доказів, але є певні підказки, завдяки яким, ми можемо сказати, що пандемія COVID-19, принаймні частково, може зменшитись із приходом весни. Тому, вкрай важливо слідкувати за тенденцією епідемії в Африці, Латинській Америці та Південно-Східній Азії, зокрема в Малайзії, Індонезії, Філіппінах, Індії та Бангладеш (а можливо, і в Південній Італії).

9. Шарлатани.

Будь ласка, перестаньте слухати їх — раз і назавжди. Дезінформація нам не потрібна, особливо в подібній ситуації.

10. Оптимізм! Завжди і повсюди.

Я залишаюся, незважаючи на все, оптимістом! І я переконаний в тому, що через декілька місяців ми не тільки повернемося до нашого звичного життя, але й станемо жити ще краще, ЯКЩО, з цього величезного страху, ми зробимо правильні висновки!

Якщо ми добре засвоїмо даний нам урок, як громадяни певної країни та як людство в загальному. Ми мусимо перемогти у цій боротьбі всі разом — також для того аби вшанувати, а перемога-це найкращий спосіб, пам’ять жертв цієї хвороби. Все буде добре!

Переклад © Alina Benko