Reuters: Перед зустріччю з Трампом Україна боїться пастки Вашингтона

Поїздка до США, яка могла стати золотою можливістю для України налагодити відносини з найпотужнішим міжнародним захисником, може перетворитися на дипломатичну прогулянку по канату.

Напередодні своєї першої зустрічі з президентом Дональдом Трампом цього тижня Зеленського було втягнуто до політичної бурі у Вашингтоні. Трампа звинуватили в тому, що він тиснув на українського колегу, аби він розпочав розслідування щодо сина свого головного конкурента від демократів Джо Байдена., — пише видання Reuters.

Зеленський не може ризикувати відносинами з будь-якою стороною політичного конфлікту у Вашингтоні, на двопартійну підтримку якого Україна розраховує. Зокрема йдеться про допомогу та дипломатичне прикриття проти Росії після анексії Москвою Криму у 2014 році.

Підводні камені вже проявлялися цього місяця, коли законодавці США звинуватили Трампа у спробі тиску на Зеленського шляхом відмови надати військову допомогу у розмірі 250 мільйонів доларів, яку вже було схвалено Конгресом. У понеділок Трамп заперечив такі дії.

Адміністрація Зеленського хоче залишитися осторонь лінії вогню після повідомлення ЗМІ, що Трамп у липні попросив його в телефонній розмові розпочати розслідування, яке може нашкодити Байдену. Українські чиновники заперечують, що Трамп чинив тиск на Зеленського, але неохоче розголошують деталі розмови, посилаючись на їхню конфіденційність.

«Чому ми повинні реагувати будь-яким чином? Була розмова з президентом США. І крапка», — заявив у понеділок секретар РНБО Олександр Данилюк у телефонній розмові з Reuters. «Будь-які спроби використовувати Україну однією чи іншою стороною явно згубні для наших відносин», — додав він.

Триматися якомога далі від цієї колотнечі

Комік та телезірка, як і Трамп, Зеленський не мав попереднього політичного досвіду, коли у квітні виграв президентські вибори в Україні. На разі Вашингтон налаштований досить делікатно до Зеленського, який сподівається відштовхнутися від недавнього обміну полоненими з Росією у подальших перемовинах щодо конфлікту на Донбасі з Путіним у найближчі тижні.  

Перед інавгурацією Зеленський отримав раннє попередження про те, що його чекає, коли особистий адвокат Трампа Рудольф Джуліані в травні заявив, що він відвідає Україну, а потім різко скасував свою поїздку. Джуліані очолював заклики до розслідування діяльності Байдена та його сина, який увійшов до правління української газової компанії, поки Байден був віцепрезидентом.

Сергій Лещенко, колишній український депутат, який був радником Зеленського під час його кампанії, згадував про небажання Зеленського зустрічатися з Джуліані в той час. «Я вважаю, він розуміє, що це (спроба) взяти і втягнути його у боротьбу двох сторін у США», — сказав Лещенко телефоном Reuters.

Він просто не хоче, щоб його використовували жодна зі сторін. Він взагалі розумний хлопець, я думаю, що він дуже мудрий і розуміє, що для нього краще триматися якомога далі від усієї цієї колотнечі. Оскільки якщо він підтримає одну сторону, інша сторона буде гніватися, — додав він.

Джуліані скасував свій візит, заявивши, що Зеленський має в оточенні ворогів Трампа, серед яких він назвав Лещенка. Саме він у серпні 2016 року розголосив деталі платежів від колишнього президента України Полу Манафорту, голові кампанії Трампа під час виборів у США.

Джуліані стверджував, що докази підроблено, однак Лещенко це заперечив. Бачачи, наскільки токсичним може стати це питання, Лещенко вирішив відійти від своєї консультативної ролі, не бажаючи завдати шкоди відносинам Зеленського з Вашингтоном.

Пізніше Андрій Єрмак , помічник Зеленського, намагався зустрітися з Джуліані за його власною ініціативою. У понеділок Єрмак повідомив lb.ua, що запевнив Джуліані у прозорості будь-якого розслідування.

Ми можемо гарантувати, що протягом нашого терміну перебування при владі всі розслідування будуть проводитися прозоро», — сказав Єрмак. -Це основні принципи та основи програми президента Зеленського.

У понеділок Трамп звинуватив своїх політичних опонентів, демократів, у полюванні на відьом, однак він не надав жодних доказів, що звинувачення проти нього були політично мотивованими. Інформація про липневий телефонний дзвінок Зеленському просочилася у ЗМІ від інформатора з американської  служби розвідки.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий