7 квітня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру організатору злочину щодо розтрати зерна на 3,2 млн грн, яке перебувало на зберіганні підприємства Державного агентства резерву України. Дії особи кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. Оскільки місцеперебування підозрюваного не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.
Слідство встановило, що у листопаді 2020 року підозрюваний організував незаконне і безоплатне відвантаження насіння соняшника, що перебувало на зберіганні в філії Держрезерву, на свою користь. І у такий спосіб здійснив розтрату понад 189 тонн насіння вартістю понад 3,2 млн грн.
Під час розслідування НАБУ і САП повідомили про підозру чотирьом учасникам злочину – в.о. директора ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів», очільнику філії, керівнику виробничо-технічної лабораторії філії й керівнику елеватору. У 2022 році справу за їхнім обвинуваченням скерували до суду.
Організатор злочину, дізнавшись про розслідування НАБУ і САП, намагався уникнути кримінальної відповідальності. Для цього він лобіював призначення своєї сестри головою інвентаризаційної комісії в Держрезерві, яка склала висновок про нібито відсутність недостачі зерна. Втім, це не допомогло. Збіжжя хоч і вивезли за межі філії, однак, детективи Національного бюро і прокурори САП вжили невідкладних заходів аби запобігти його подальшому незаконному обігу, а згодом й повернули власнику.
В роботі детективів НАБУ є ще низка епізодів зловживань на підприємствах, які входять до складу Держрезреву.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.