Саакашвілі розповів, на кого його мають призначити

Скоро «руки у екс-президента Грузії Міхеїл Саакашвілі будуть розв’язані»: очікується указ про призначення Саакашвілі на нову держпосаду.

Колишній президент Грузії та екс-очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявив у коментарі DW, що його мають призначити головою виконавчого комітету Національної ради реформ.

«Головою виконавчого комітету, а не секретарем», — сказав він, відповідаючи на уточнююче питання. Саакашвілі не назвав точну дату свого призначення.

Національна рада реформ є спеціальним консультативно-дорадчим органом при президентові з питань стратегічного планування, узгодження позицій щодо впровадження в Україні єдиної державної політики реформ і їх реалізації. Рада була створена указом Петра Порошенка в 2014 році.

При цьому раніше Міхеїл Саакашвілі в в ефірі одного із українських телеканалів заявляв про своє призначення в Україні так: «хороші чоботи треба брати». За його словами, люди, які проти його призначення бояться, що Україна відчує зміни на краще.

«Логічне запитання напрошується — хороші чоботи треба брати, раз. По-друге, ситуація така: чому вони проти? (призначення Саакашвілі в Україні — ред.) Тому що вони бояться, якщо в Україні відбудуться реальні зміни на краще, тоді Україну не вдасться розчленувати, Україну не вдасться добити, Україну не вдасться ставити в приклад невдачі…Тут питання куди глобальніше, ніж когось працевлаштувати», — зазначив Саакашвілі.

Водночас як значає журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook, указ президента про призначення Міхеїла Саакашвілі секретарем Національної ради реформ очікується вже сьогодні.

За його словами, президент Зеленський має намір розширить повноваження Саакашвілі — він отримає право брати участь у засіданнях Кабінету Міністрів. Також буде уточнена періодичність зборів Нацради з реформ — не рідше 1 разу на місяць.

«Тобто Зеленський дає Саакашвілі державний статус, майданчик для озвучування ініціатив або критики, яку Саакашвілі зможе модерувати, ну і необмежені тепер можливості коментувати будь-які державні питання на телеканалах. Так, статус віце-прем’єра, який Саакашвілі відмовилися давати депутати, більш значимий, але доступ до інформаційного простору забезпечено прекрасний», — зазначає журналіст. 

«За даними джерел Цензор.Нет, близьких до Міхеїла Саакашвілі, він не планує на перший час якихось різких політичних рухів, конфліктів. Його завдання — визначити свій порядок денний. Глобально це будуть теми, пов’язані з дерегуляцією. Зеленський не визначив якоїсь чіткої стратегії для Саакашвілі, тому руки у екс-президента Грузії розв’язані», — уклав Бутусов.

Як відомо, 28 травня президент Володимир Зеленський повернув Михеїлу Саакашвілі українське громадянство. Після цього колишній президент Грузії повернувся в Україну. Вже 22 квітня Саакашвілі заявив про пропозицію від Зеленського стати віце-премʼєр-міністром.

Як повідомляв  RabinovichTVГрузія пригрозила відкликанням посла з Києва через призначення Саакашвілі.

24 квітня Саакашвілі сказав, що за дорученням Зеленського буде займатися переговорами з МВФ. На наступний день у «Слузі народу» заявили, що для нього знайшли нову посаду. Останнє слово за Зеленським.