СБ закликав Україну ухвалити додаткові закони щодо ринку землі

Мова йде про можливість юрособам брати участь у ринку земель та послаблення обмеженнь на загальну площу ділянок, які можна набувати у власність

Світовий банк (СБ) закликав Верховну Раду прийняти прийняти низку додаткових законів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє пресслужба Світового банку на сторінці в Facebook.

«Мова йде про закони, які забезпечать відкритий доступ до кадастрових даних, посилять управління земельними ресурсами, пришвидшать процедури передачі землі, регулюватимуть продаж державних земель, в тому числі використання обов’язкових електронних аукціонів, які обмежать безкоштовну приватизацію державних земель, та відкриють доступ до фінансування для дрібних сільгоспвиробників», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, Світовий банк закликає надати можливість юридичним особам брати участь у ринку земель для забезпечення здорової конкуренції та послабити обмеження на загальну площу земельних ділянок, які можна набувати у власність.

У повідомленні наголошується, що ці реформи є критичними для залучення інвестиції у сільське господарство, відкриття доступу до фінансування для фермерів та забезпечення справедливої вартості активів для українських землевласників.

Як повідомляв  Rabinovich TVв ніч з 30 на 31 березня під «покровом ночі», так би мовити, в гірших традиціях української політики Верховна Рада прийняла скандальний закон про обіг земель сільськогосподарського призначення . За це рішення проголосували 259 народних депутатів.

Згідно із законом, учасниками ринку до 2024 року можуть бути звичайні українці. Юридичним особам, які засновані громадянами України безпосередньо, державі та територіальним громадам дозволяється купівля землі з 2024 року.

Зазначимо, що прийняття цього закону і закону про заборону повернення націоналізованих банків колишнім власникам — одне з ключових вимог Міжнародного валютного фонду через невиконання якого Україна досі не отримала нову кредитну програму.

Раніше повідомлялося, що протягом 15 днів після того, як парламент проголосує за закони про банківську діяльність та запуску ринку землі, Україна отримає від МВФ перший швидкий транш на 2 млрд дол.