Сенцов розповів, що йому вдалося вивезти з російської в’язниці

Сенцов заявив, що точно продовжить свій творчий шлях, а щодо політики поки що думає.

Український режисер Олег Сенцов, звільнений в результаті обміну ув’язненими між Україною і РФ, планує зайнятися літературною діяльністю, але ще не вирішив для себе питання про політичне життя.

Про це Сенцов розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

План завжди є. Коли ми з донькою з аеропорту їхали, п’ять хвилин як зустрілися, вона каже: «Ну що, який у тебе план?» Вона знає мене, що я без плану не живу. Це глобально, стратегічно, є цілі. Я сказав про це прямо на прес-конференції: знімати кіно і жити в широкому розумінні цього слова. У в’язниці дуже розумієш, що ти занадто мало жив. Ти щось робив, а жив мало, тому хочеться жити. Звичайно, я не можу піти з суспільного життя, громадського, тому що мене винесло на цей берег. Потрібно щось робити, тому що люди на тебе дивляться і чогось чекають. Я сказав, коли намагалися на мене натиснути, що ти повинен робити те і те — я сказав, ні, я нікому нічого не винен. Я вдячний, це не одне і те ж. Я буду робити те, що вважаю за потрібне, що підказує мені совість. А совість мені підказує, що я несу моральну відповідальність за тих людей, які ще в полоні, і за свою країну. Чи переросте ця справа в політичне життя — питання відкрите для мене і невирішене. Я не поспішаю . А конкретно вже є навіть не літературні плани, а рукопис. Я вивіз багато чого — просто так на нарах не валявся, а займався справою. Писав, працював майже кожен день, — розповів він.

Також Сенцов зазначив, що в російській в’язниці були його перші цензори, які дивилися, щоб він не писав нічого забороненого.

Для них головне було виловити, чи не пишу я чогось екстремістського або чогось про в’язницю, що їм не сподобається. Вони не читають все — п’ятнадцять зошитів читати ніхто не буде. Вони просто переглядають вибірково тексти, намагаючись зрозуміти, про що я пишу. Терпіння читати мій поганий почерк мало у кого було. Тому я зміг вивезти і тюремні розповіді, і щоденники голодування. Це їх недоробка. У в’язниці ховати можна дуже мало речей, тому найкращий спосіб щось приховати — це покласти на видне місце, — розповів колишній політв’язень РФ.

Як повідомляв RabinovichTV, Сенцов почав давати свідчення Гаазькому трибуналу, які стосуються Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії.

Нагадаємо, так звана влада РФ в Криму викрала українського режисера Олега Сенцова 10 травня 2014 року. Російські силовики заявили, що він нібито готував «теракт» на півострові під час його захоплення. Пізніше Сенцова звинуватили в «зберіганні зброї і вибухівки».

Незважаючи на протест з боку України, а також інших країн, міжнародних організацій, громадських діячів і просто відомих людей, 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону незаконно засудив українця до 20 років суворого режиму.

На знак протесту проти незаконного утримування Росією українських політв’язнів 18 квітня 2018 року Сенцов оголосив голодування, яке тривало до жовтня. За 145 днів голодування український режисер втратив 20 кг ваги.

У жовтні 2018 року Сенцов став лауреатом премії За свободу думки імені Сахарова, заснованої Європейським парламентом.

7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35 . На Батьківщину повернулися 11 незаконно засуджених українців серед яких був Олег Сенцов, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Олексій Сізонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов, а також 24 моряки, які були захоплені Росією у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий