Сенсаційне відкриття: вчені зафіксували «вокресіння» коралів

Нова «стратегія виживання» коралів ніколи раніше не спостерігалася в коралових колоніях.

Вперше за всю історію свідомого людства вчені виявили, що загиблі через глобальне потепління корали відновилися.

Випадкове відкриття вченого Дієго Керстінг з берлінського університету дає надію, що рифи в Середземномор’ї можуть відродитися. Раніше вважалося, що через глобальне корали потепління загинули назавжди. Про це повідомляє журнал Science Advances.

Керстінг і його колега Крістіна Лінарес з 2002 року моніторять 243 колоній коралів Cladocora caespitosa, що знаходяться під загрозою зникнення.

«У якийсь момент ми побачили живі поліпи в цих колоніях, які, на нашу думку, були повністю мертві», — сказав Керстінг AFP, додавши, що це «великий сюрприз».

Корали складаються з сотень і тисяч крихітних істот, які називаються поліпами, які виділяють твердий зовнішній скелет з карбонату кальцію (вапняку) і прикріплюються до дна океану.

Спека вбивають цих живих істот — гинуть симбіотичні водорості, які живуть в коралах, і забезпечувати їх поживними речовинами.

Чверть коралового покриву іспанських островів Колумбретес була втрачена через аномальну спеку в 2003 році.

Але дослідники виявили, що в 38% загиблих колоній поліпи розробили стратегію виживання: скорочення їх розмірів, часткова відмова від початкового скелета і поступове відростання протягом декількох років і створення нового скелета.

Щоб переконатися, що насправді поліпи були тими ж тваринами, які поверталися, а не новим коралом, створеним в результаті статевого розмноження, команда використовувала тривимірну комп’ютерну візуалізацію, щоб підтвердити, що старий, занедбаний скелет був пов’язаний з новою структурою.

Цей процес «омолодження» ніколи раніше не спостерігався в коралових колоніях.

Керстінг сказав, що це відкриття відкриває інтригуючу можливість того, що інші корали по всьому світу можуть застосовувати аналогічні стратегії виживання, хоча ця теорія потрібно подальшого дослідження.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий