Що стало з Києвом: звідки береться небезпечний смог

За останній тиждень повітря у Києві виявилося більш забрудненим, ніж у Пекіні, який відомий своїм найвищим рівнем забруднення повітря. Що відбувається в українській столиці?

Починаючи з 15 жовтня кияни почали масово скаржитися на загрозливий рівень забруднення повітря у Києві. Додаток SaveEcoBot повідомив про високий рівень забруднення одразу в декількох районах столиці, а вже через день загрозливі цифри з’явилися навпроти всіх районів. Вже 19 жовтня ресурс AirVisual повідомив про рівень забруднення, який в три рази перевищував норму. Зазначимо, що при такій проблемі люди мають одягати захисні маски та уникати довгого перебування на вулиці.

На скільки все страшно?

Згідно норми, забруднення повітря не має перевищувати 50 пунктів. Забруднення до 100 пунктів вважається помірним, а вище вже несе загрозу для здоров’я людей. В деяких районах столиці забруднення досягло позначки 186 пунктів.  У середньому в багатьох районах Києва забруднення повітря досягає 160 одиниць. Зазначимо, що згідно з міжнародними даними, у неділю рівень забруднення повітря в Києві досяг рівня найгірших регіонів планети за цим показником.

Голова Комітету ЖКГ, благоустрою та екології при КМДА Олег Попенко зазначив, що концентрація вуглекислого газу в Києві досягла показників Китаю та Нью-Йорку, хоча у Києві й близько немає стільки людей, машин та підприємств. Попенко додав, що смог спостерігається не лише у Києві, а й в Харкові, Вінниці та інших регіонах України.

У чому причина?

За словами Олега Попенка, найімовірніше така ситуація склалася одразу через декілька факторів. Це масове спалювання листя, багаття та горіння торф’яників.

Керівник гідрометцентру Микола Кульбіда пояснює, що ситуацію ускладнюють погодні умови, адже всі шкідливі речовини застрягають у повітрі та не йдуть далі. Накопичення речовин у повітрі виникає через вертикальний розподіл температури.

Активіст екологічної ініціативи Save Dnipro Денис Піддубський наголошує, що в сьогоднішній ситуації винні, перш за все, підприємства, які працюють без сучасних засобів очищення викидів. Крім цього, ситуацію погіршує кількість автомобілів, які з екологічної точки зору непридатні для використання. За словами активіста, дуже забруднюють повітря мешканці приватного сектора, які палять рослинні відходи.

Синоптик Наталія Діденко наголошує, що не варто недооцінювати викиди, які йдуть у повітря від спалювання листя. За її словами, саме від листя у повітря потрапляє пил, окиси азоту та чадний газ.

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко також вважає, що забруднення повітря пов’язане зі спалюванням сухої стерні та листя. Еколог додає, що майже завжди разом з листям горить сміття, яке виділяє у повітря канцерогенні речовини. За словами Тимочко, впливають на забруднення українські підприємства та неекологічні автомобілі.

Чим це небезпечно?

Денис Піддубський  зазначає, що смог у великих містах утворюють пил і кіптява, які знаходяться в повітрі, та перемішуються з вологою. В підсумку виникають так звані «міські тумани», які складаються з частинок ртуті, свинця, кадмія та інших металів. Крім цього у повітрі наявні різноманітні хімічні сполуки. Все це здатне викликати низку серцево-судинних, алергічних і дихальних захворювань.

Тетяна Тимочко попереджає, що через такий високий рівень забруднення повітря може збільшитися кількість респіраторних захворювань серед українців. Крім цього, канцерогенні речовини, які потрапляють у повітря, можуть викликати мутації на клітинному рівні. Наприклад, бензапірен, який виділяється під час спалювання листя, може викликати рак.

Що далі?

Микола Кульбіда радить українцям тимчасово обмежити перебування на вулиці та дочекатися, поки повітря очиститься. Якщо все ж таки приходиться виходити на вулицю, варто одягати захисну маску. Експерти радять не відкривати вікна на провітрювання. Ну і звісно ж, самим не палити сміття та листя.

За словами Тетяни Тимочко, група екологів вже приготувала законопроект, який посилює відповідальність за спалювання листя.

Зазначимо, що взимку ситуація із забрудненням повітря навряд чи поліпшиться, адже приватний сектор часто опалює домівки дровами.

 

Раніше RabinovichTV писав, що в Європі запрацювали нові вимоги до автомобілів.

 

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий