Що там у новій Раді? Хто найбільше голосував та виступав

Протягом вересня депутати працювали в сесійній залі парламенту 8 пленарних днів. Хто де встиг виділитися?

У вересні у Верховній Раді зареєстровано 523 законопроекти. 466 з них ініціювали народні депутати (89,1%), 34 – Кабінет Міністрів (6,5%), Президент – 23 (4,4%). 

Про це повідомляє Громадянська мережа «Опора»

 У 13,5% випадків народні депутати розглядали законопроекти за скороченою процедурою, яка дає можливість відійти від певних етапів, що є обов’язковими при повному розгляді проєкту закону. Наприклад, за процедурою скороченого розгляду право доповіді стосовно певного законопроекту має його ініціатор, голова чи представник профільного комітету та по два представники депутатських фракцій і груп. Процедура повного розгляду передбачає, зокрема, питання до доповідача і більшу кількість виступів для народних депутатів щодо підтримки чи не підтримки законопроекту.

465 законодавчих ініціатив отримали 226 голосів і більше.

Найбільшу кількість голосів парламентарі у вересні віддали за проєкт Закону № 7203 “Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)”. Його підтримали 373 депутати.

Усього у вересні депутати 202 517 разів натискали на кнопки для голосування.

 Найчастіше “за” в парламенті голосують парламентарі з фракції “Слуга народу” (80,9%), “проти” – депутати з “Європейської Солідарності” (8,1%), “утримуються” – також депутати з “Європейської Солідарності” (20,4%). 

Найменший відсоток пропусків під час голосувань у депутатів з фракції “Слуга народу” (4,1%), найбільший – з “Батьківщини” (30,3%).

Народні депутати підготували 289 депутатських запитів. 

У вересні депутати 1 541 раз виступали у Верховній Раді. Загальний час їхніх виступів складає майже 31 годину.

 Найдовше з промовами у Верховній Раді виступав голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”). Загальна тривалість виступів – 1 год. 6 хв. 52 с. На другому місці депутатки “Європейської Солідарності” Ніна Южаніна (1 год. 2 хв. 45 с.) та Ірина Геращенко (47 хв. 38 с). П’ятірку лідерів замикають Тарас Батенко (47 хв. 10 с.) з депутатської групи “За майбутнє” та перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук (47 хв. 10 с.). У ТОП-10 за тривалістю виступів також входять спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, депутат з “Батьківщини” Сергій Соболєв, два депутати з “Опозиційної платформи – За життя” Нестор Шуфрич та Михайло Папієв, а також Роксолана Підласа (“Слуга народу”).

Серед депутатів, які найчастіше голосують проти лінії своїх фракцій, опинився експрезидент України та член фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко і лідер виборчого списку партії “Голос” Святослав Вакарчук.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий