Штрафи за автокрісла: нові нюанси закону – «Червона картка» №1036

Штрафи по-новому: українців каратимуть за «небезпечну їзду» без дитячих автокрісел.

Ми вже розповідали, що президент підписав законопроект, який вводить штрафи за перевезення дітей без автокрісла. Тим самим він фактично зобов’язав усіх водіїв з дітьми придбати спецзасоби для перевезення дитини.

Нові правила викликали бурхливі обговорення серед українців. У мережі почалися «баттли» прихильників і противників автокрісел. На боці перших – статистика аварій, в яких діти на спеціальних кріслах виживають частіше і отримують менше травм. Другі ж стверджують, що тепер з дитиною буде неможливо викликати таксі, які не бажають займати місце під автокрісло в багажнику або в салоні. І дивуються віком дітей, які підпадають під закон – до 12 років.

Одночасно юристи говорять, що в законі є лазівки, які дозволяють не купувати автокрісел. Наприклад, слова «автокрісло» в тексті закону взагалі немає. Давайте все ж спробуємо розібратися, що змінилося після підписання закону, на скільки будуть штрафувати і можна обійти заборону.

Розібратися з ініціативами влади і подивитися, що ж насправді хочуть зробити пропонує Андрій Томський – автор і ведучий програми » Червона картка «, черговий випуск якої вийшов в ефірі телеканалу  Rabinovich TV  у середу, 27 листопада.

Закон №1150, який в народі прозвали «законом про автокрісла» передбачає, що маленьких дітей зростом до 145 сантиметрів або у віці до 12 років (до настання одного з цих параметрів — Ред.) Не можна перевозити в машині без дитячого крісла. Крім цього, підлітків до 16 років не можна перевозити в кузові будь-якого вантажівки, а організована перевезення дітей відтепер заборонена в темний час доби. Припис перевозити дітей в автокріслах і раніше було в ПДР, але за порушення не був передбачений штраф. Тепер же це вважається адміністративним порушенням. У перший раз це обійдеться водієві в 510 грн, повторно протягом року – вже 850 грн.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що кожен рік в Україні в ПДР гине близько 3,5 тис. Чоловік, в тому числі чимало дітей. При цьому звичайні ремені безпеки не можуть захистити пасажирів зростом менше 135 см — тобто дітей. У той час, як за даними ВООЗ, правильно встановлені дитячі автокрісла зменшують ймовірність смерті приблизно на 70%. За статистикою ж в нашій країні автокрісла використовують тільки для 12% у віці до 6 років. При цьому, наприклад, в Німеччині, Чехії, Польщі, Естонії, де штрафи за перевезення дітей без автокрісла коливаються від 35 до 400 євро, рівень користування дитячими кріслами в машинах майже 100%.

Як з’ясувалося, закон містить лазівки, що дозволяють уникнути покарання. Про це в ефірі ObozTV заявив голова Всеукраїнської таксомоторної асоціації Андрій Антонюк. У тексті закону написане не автокрісла, а спецзасоби. «Ніяких автокрісел ніякий закон не ввів. Можливо,» слуги народу «дійсно хотіли таку новину зробити, але» турборежим «зіграв з ними злий жарт. Я навіть листувався з депутатами з транспортного комітету. Я їм кажу — ви написали в законі, забороняється перевозити дітей в транспортних засобах, оснащених ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дозволяють пристебнути дитину. А що таке спеціальні засоби, в закон люди не внесли «, — пояснив Антонюк. На сайті Верховної Ради є визначення категорії «спеціальні засоби». Там сказано, що спецзасоби — це гумові кийки, наручники, сльозоточивий газ. Читаючи цей закон, будь-який юрист вам скаже, що для того, щоб везти дитину, ви повинні в автомобілі з ременями безпеки використовувати гумові кийки, наручники, сльозоточивий газ. Якщо везете двох дітей, одному даєте кийок, іншому наручники, і тоді ви дотримуєтеся правил дорожнього руху. Експерти також прокоментували норму закону, згідно з якою автокрісла повинні використовуватися і в таксі. Вони нагадали, що в правилах дорожнього руху є пункт 2.3, який дозволяє водіям і пасажирам таксі не пристібатися зовсім. «Це діюча норма, її ніхто не відміняв. Просто додали, що якщо везете дитину, потрібні спецзасоби. Визначення спецзасобів в законі не додали.

Після новини про те, що тепер за відсутність автокрісел штрафуватимуть, в українців виникло багато питань у зв’язку з новими правилами. Наприклад — що робити багатодітним сім’ям? У сім’ях, де троє-четверо дітей віком до 12 років в машину доведеться встановлювати кілька автокрісел. Поставити ззаду три дитячих автокрісла можна далеко не у всіх моделях — максимум одне попереду і два ззаду, при цьому між ними залишиться зовсім небагато місця для ще одного пасажира (а якщо підросла дитина в зимовому одязі, то проблематично поміститися і йому). Тобто, щоб виконувати закон, багатьом сім’ям з 3-4 дітьми доведеться міняти машину. Як бути з таксі? Ще один хвилюючий питання, що робити, коли везеш дитини в таксі. На відміну від багатьох європейських країн, у нас поки складно викликати машину з автокріслом. В мережі українці діляться досвідом, який говорить, що навіть в столиці це поки зробити дуже складно, до того ж недешево. Наприклад, таксі з дитячим автокріслом з центру в аеропорт Бориспіль може обійтися в 700 грн, замість звичайного цінника 400-500 грн.

Деякі радять брати з собою власне автокрісло, але це дуже незручно, коли і так дитина на руках, тим більше, якщо має бути поїздка в інше місто або країну. Звучать думки, що після кількох штрафів служби таксі і таксисти самі почнуть купувати автокрісла. Правда, можливий і інший варіант: пасажирам з дітьми просто почнуть відмовляти, а водії машин з автокрісла піднімуть цінник. Також українці побоюються, що в сільській місцевості, де автобуси ходять не часто, тепер батькам з дитиною буде складно зловити попутку. Чому не можна пристебнути дитину ременем? У разі ПДР пристебнутий звичайним ременем дитина, зростання якого менше 145 см, може постраждати: вислизнути або ж ремінь може нанести травму шиї і грудної клітини.

У скільки це обійдеться? Нові автокрісла в середньому коштують від 2 до 10 тисяч гривень — чимала сума, особливо, якщо мова йде про сільську місцевість, де рівень життя гірше, ніж в столиці, а багато хто їздить на «Жигулях» і «Запорожцях». Правда, б / у крісло можна купити за 500-1000 грн. Також є практика прокату крісел — це коштує близько 150 гривень в тиждень.

Побоюються українці і того, що після того, як поліція зможе штрафувати водіїв, благе починання перетвориться просто в інструмент для масового отримання хабарів, адже багато автомобілістів захочуть відкупитися. Люди пишуть листи компаніям Uber, Uklon, Bolt з проханням ввести послугу перевезення дітей в автокріслах. Просять забезпечити активне залучення водіїв з дитячими кріслами до використання сервісів, а також додати в додатку можливість замовлення автомобіля з дитячим кріслом.

Проте, в Uklon і Bolt. У Bolt повідомили, що не рекомендують водіям без спецзасобів брати в поїздку дітей молодше 12 років і нижче 145 см. А також, що розглядають можливість створити в Україні категорію авто з дитячими автокрісла. У Uklon відповіли, що в цьому році в тестовому режимі запустять таксі з автокрісла. А в 2020 році додадуть окрему категорію авто з можливість перевезення дітей. За кордоном вже давно діє такий закон. «Звичайно, на жаль, є безліч тих, хто все ще возить без крісел, але це вже рідкість. Навіть в таксі, якщо з дитиною — то дитячий тариф. Якщо хочеш на руках провезти дитину – таксисти відмовляються везти і це правильно. Але закордон це закордон. Ми ж живемо в Україні. Де купити автокрісло в машину багато хто не може не тільки тому що не хочуть. А тому що розцінюють це як чергову годівницю для чиновників і поліцейських, які, прикриваючись благою ініціативою, в черговий раз просто хочуть обідрати людей…

Ви дивилися програму » Червона картка «. До побачення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий