“Сірі конячки”: 35 суддям Антикорсуду куплять квартири по 2,5 млн грн

«Хороми для правосуддя»: на квартири для суддів Антікорсуду витратять понад 65 млн.

На придбання службових квартир для суддів Вищого антикорупційного суду виділено 65,5 млн грн. Відповідне рішення 8 жовтня було прийнято на зборах суддів ВАКС і Апеляційної палати ВАКС.

У ВАКС уточнили, що 45 379 000 гривен виділено на придбання службових квартир для суддів першої інстанції, а ще 20 077 600 гривень — службового житла для суддів Апеляційної палати ВАКС. Максимально можлива ціна, за якою передбачено придбати квартири, — 2,5 млн гривень за квартиру, інформує «Судово-юридична газета».

Рішенням зборів суддів максимально можлива вартість, за якою передбачається придбати квартири, становить 2,5 млн грн за квартиру.

За даними суду, в службовому житлі в даний час потребують 35 суддів ВАКС і Апеляційної палати ВАКС. Всього в першій та апеляційній інстанціях суду, нагадаємо, 38 суддів.

Як повідомили в суді, кошти на закупівлю квадратних метрів раніше були виділені з бюджету за кодом економічної класифікації видатків «Капітальне будівництво (придбання) житла».

Для отримання службового житла, згідно із затвердженим зборами суддів в серпні «Положення про порядок надання службового житла та користування ним суддями і працівниками апарату Вищого антикорупційного суду», суддя повинен звернутися з відповідною заявою на ім’я голови суду чи в.о. голови суду.

Проживати в службових квартирах зможуть не тільки судді, а й члени їхніх сімей. Цікаво, що в разі, якщо на всіх суддів Антикорупційного суду з якихось причин житла не вистачить, то між претендентами проведуть жеребкування, за підсумками якої і з’ясується, кому дістануться квадратні метри. При цьому квартира може бути надана суддям і працівникам апарату суду в користування не тільки в Києві, а й в найближчих до столиці населених пунктах.

Якщо суддя обзаведеться власним дахом над головою, в десятиденний термін він повинен буде попередити про цю обставину житлово-побутову комісію суду, яка займається питаннями надання/позбавлення службового житла.

Після припинення трудових відносин з судом суддя або працівник апарату суду повинен буде виселитися з службової квартири. Однак зазначимо: в Положенні зазначено, що не можуть бути виселені зі службового житла без надання іншого житла, особи, зазначені в ст. 125 Житлового кодексу. Тобто особи, які пропрацювали не менше десяти років на підприємстві, в установі, організації, що надала житло.

Також варто додати, що за рішенням зборів суддів ВАКС службове житло буде купуватися вже в готовому вигляді, а не будуватися спеціально для суду. Щоправда, поки не визначено, в яких районах або житлових комплексах будуть придбані службові квартири. Немає ще інформації і по площі квартир, які мають закупити.

Більше того службове житло суддів, згідно зі ст. 10 Закону «Про Вищий антикорупційний суд», підлягає цілодобовій охороні при наявності відповідної заяви від судді.

Як відомо, у 2015 року Кабінет Міністрів включив суддів Конституційного Суду, Верховного Суду, Вищого спеціалізованого, а також апеляційних і місцевих судів до переліку категорій працівників, яким може бути надано службове житло.

Раніше службове житло надавали тільки співробітникам, керівникам, заступникам структурних підрозділів, головним спеціалістам секретаріату і раднику голови Конституційного Суду.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий