Скільки грошей отримують топ-чиновники в Україні: це справедливо?

ЗМІ опублікували дані про першу зарплату українських топ-чиновників, яку їм нарахували за вересень. Хто отримав найбільше?

Станом на кінець літа 2019 року середня зарплата в Україні склала трохи більше 10,5 тис. гривень. Але чиновники в Україні отримують в десятки разів більше. Левову частку їх зарплати складають різні надбавки і премії. Ми з’ясовували, скільки заробили нові міністри та інші чиновники у вересні.

Зарплати міністрів

Зарплати нових міністрів у вересні мало чим відрізнялися від зарплат їхніх попередників. У деяких стали трохи менше, у інших — більше. Але, як відомо, кожен місяць сума зарплати відрізняється.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук у вересні отримав 62 тис. гривень;

міністр інфраструктури Владислав Криклій — 55 тис. гривень;

віце-прем’єр-міністр Михайло Федоров — 52,6 тис. гривень;

віце-прем’єр Дмитро Кулеба — 48,5 тис. гривень;

міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет — 48 тис. гривень;

міністр освіти Анна Новосад — 38 тис. гривень;

міністр фінансів Оксана Маркарова — 36 тис. гривень;

міністр закордонних справ Вадим Пристайко — 27,5 тис. гривень;

міністр соцполітики Юлія Соколовська — 24 тис. гривень;

міністр у справах ветеранів Оксана Коляда — 22 тис. гривень;

міністр юстиції Денис Малюська — 20,7 тис. гривень;

міністр оборони Андрій Загороднюк — 19,5 тис. гривень;

міністр з розвитку громад Олена Бабак — 18,7 тис. гривень;

міністр енергетики Олексій Оржель — 18,5 тис. гривень;

міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька — 16 тис. гривень;

міністр з розвитку економіки Тимофій Милованов — 15 тис. гривень.

Як бачимо, зарплати деяких міністрів близькі до окладів простих українців, але у деяких зарплата сильно завищена. За словами екс-міністра ЖКГ Олексія Кучеренка , топ-чиновники мало того, що сильно підняли собі оклади, так ще успішно використовують надбавки, премії та інші механізми, які дозволяють отримувати непогані гроші. Кучеренко наголосив, що раніше система зарплат в держорганах була чіткою, але під час прем’єрства Арсенія Яценюка і Володимира Гройсман а вона була розбалансована.

В шоколаді

За словами Олексія Кучеренка, сьогодні на деяких держпідприємствах керівники встановлюють собі зарплати в районі 100-150 тисяч, а також виплачують премії по 2 млн гривень. Все це здійснюється за рахунок платників податків.

Це дійсно так. Наприклад, найвищу зарплату серед співробітників правоохоронних органів отримав глава НАБУ Артем Ситник. Його зарплата в 6 разів перевищила зарплату президента України. У вересні він отримав 170 тис. гривень. Новий генпрокурор Руслан Рябошапка отримав у вересні майже 132 тис. гривень, а глава САП Назар Холодницький — 93 тис. гривень.

Це справедливо?

Блогер Михайло Шнайдер зазначає, що поки міністр соцполітики отримує зарплату в розмірі 24 тис. гривень (і це не найвища зарплата в уряді), розмір мінімальної пенсії в Україні становить 1564 гривні, а допомоги матерям одиначкам — 1699 гривень. Експерт вважає, що це несправедливо і пропонує прив’язати зарплати топ-чиновників до розміру мінімальної пенсії. Наприклад, щоб зарплата міністра не перевищувала 10 мінімальних пенсій.

До речі, Володимир Зеленський у вересні отримав 28 тис. гривень. Главі держави не нараховували премій і надбавок.

Раніше RabinovichTV писав, що Гончарук пообіцяв українцям зарплату по 16 тис. гривень.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий