«Слуг народу» підготували до спілкування зі ЗМІ: «фразочки за статутом

Серед нардепів фракції обрали трьох, які можуть «повноцінно» спілкуватися з журналістами, і ще 50 — які можуть виступати на ТБ по заздалегідь підготовленим відповідям.

Для депутатів від фракції «Слуга народу» розробили «методичку» для спілкування з журналістами.

Про це розповів один з керівників фракції СН виданню «theБабель».

Для спілкування з журналістами вибрали трьох спікерів, які можуть говорити все, що хочуть — «це Діма Разумков, Олександр Корнієнко і Давид Арахамія», — розповіло джерело.

Крім того, є група з 50 депутатів, які можуть ходити по ефірах.

«Для них в щоденному режимі готують тези для коментування. Цим займається група, куди входить Корнієнко, Микита Потураєв, технолог Денис Семенов і нардеп Євгенія Кравчук. З боку Офісу президента туди входить Кирило Тимошенко, — це потрібно для того, щоб позиція фракції збігалася з позицією офісу президента, тому що багато речей робляться з коліс», — пояснив співрозмовник видання.

Він також додав, що більше половини депутатів фракції «не горять бажанням спілкуватися з журналістами» через незручні запитання.

«Для них це спілкування почалось у Трускавці з «іспитів по статтям Конституції» і питань про весільного фотографа, але готові спілкуватися з журналістами, якщо вони відносяться коректно», — відзначило джерело зі «Слуги народу».

Під час репетиції першого пленарного засідання Ради (до 29-го серпня), депутатам від СН роздали тези-відповіді на конкретні запитання журналістів. Наприклад, на питання «З ким створить коаліцію» Слуга народу «пропонувалося шість варіантів відповідей, серед яких: «Ми отримали мандат від українського народу. 254 мандата. Народ поклав на нас відповідальність за результат»,»Ми відмовляємося від формування коаліції за принципом розподілу портфелів і посад, сфер впливу», «Якщо хтось із депутатів приєднається до голосувань за наші законопроекти — ми будемо це вітати».

Депутатам рекомендують вивчити точну назву свого комітету і підготувати коротке пояснення, чому саме у цьому комітеті вони будуть працювати. Серед варіантів відповідей пропонуються: «Тому що у мене на окрузі з цим пов’язана така-то проблема»; «Тому що я займався цим раніше»; «Тому що я хочу змінити щось в цій сфері».

У відповідь на питання про кадрові призначення у Кабміні пропонується говорити: «Всі призначення ЗМІ дізнаються у момент подання кандидатур відповідно президентом і прем’єром». До слова, цю відповідь  повторювали журналістам багато депутатів «Слуги народу», і в такому ж ключі відповідав голова партії «Голос» Святослав Вакарчук.

Про зарплату депутатам порадили говорити так: «Це менше, ніж отримує менеджер середньої ланки у великій компанії»; «Під час каденції я не повинен думати про те, де б заробити грошей».

Тим нардепам, які займалися бізнесом, радять підкреслювати наступне: «Я маю все, що потрібно, щоб гідно жити. Мені не потрібні яхти, літаки, відпочинок на Мальдівах. Ми сюди йдемо не гроші заробляти, а міняти Україну».

На питання про помічників радять говорити, що люди готові працювати за невеликі гроші (середня зарплата помічника — 19 тисяч гривень), згадувати про волонтерів, студентів і активістів.

У розмові про головні стратегічні завдання рекомендується акцентувати увагу на відновленні довіри, економічному зростанні та боротьбі з корупцією.

Про загиблих на Донбасі бійців рекомендується говорити так: «Ми несемо відповідальність перед тими, хто загинув за нашу незалежність», «29 серпня обраний Днем пам’яті захисників України, тому що в цей день в Іловайськ котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі «.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий