«Слуги народу» готуються розпродавати українську землю: що далі?

Володимир Зеленський сподівається, що його «слуги» ухвалять законопроект про запуск ринку землі в Україні. І це попри те, що більшість українців досі виступають проти цієї ініціативи.

У середу, 13 листопада, Верховна Рада розгляне законопроекти про ринок землі у першому читанні. Нагадаємо, що Кабмін вніс до парламенту відповідні закони ще 26 вересня. Вони передбачають відкриття ринку землі з 1 жовтня 2020 року. Президент України Володимир Зеленський напередодні голосування звернувся до українців, закликавши їх підтримати законопроекти, та пообіцяв, що землю не будуть продавати іноземцям, доки цього не дозволять самі українці. Зеленський запропонував провести референдум з цього питання. Доти право купувати та продавати землю матимуть виключно громадяни України.

Люди проти

Звернення Зеленського було адресовано, у тому числі, людям, які вийшли на протести проти впровадження ринку землі. Як відомо, акції протесту прокотилися по всій Україні. Переважно, їх очолювали українські аграрії та сільгоспвиробники. Також акція протесту відбулася під стінами Верховної Ради. Крім цього, проти ринку землі виступають і народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» та «Батьківщини». За словами народного обранця Вадима Рабиновича , українська земля не може стати товаром, тому що її скуплять за п’ять днів. При цьому українці не зможуть придбати землю. Натомість, її скуплять МВФ та Сорос. Депутат заявив, що його політична сила не допустить розпродажу української землі. Він наголосив, що спочатку потрібно провести референдум, вислухати думку народу, а вже потім приймати такі важливі рішення.

Що кажуть експерти?

Віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко зазначає, що сьогодні в жодному випадку не можна відкривати ринок землі в Україні. За його словами, цього не можна робити ще як мінімум 10 років, поки не стабілізується економічна та політична ситуація в країні. Пешко наголошує, що не можна дозволяти продавати українську землю іноземцям. На його думку, в разі ухвалення законопроекту українські олігархи скуплять всю землю, а пізніше (коли дозволять) розпродадуть її іноземцям. Анатолій Пешко вважає, що українців обманюють подібно американським індіанцям, які віддавали мішки золота за намисто. Для українців цим умовним намистом є долар. Експерт вважає, що найближчим часом долар знеціниться в результаті світової кризи. А безліч українців залишаться ні з чим.

Колишній міністр економіки Віктор Суслов вважає, що буде ухвалено доопрацьований законопроект, який обговорювали з групою нардепів, у тому числі главою аграрного комітету. Суслов зазначив, що цей законопроект доволі складний, адже не всі нардепи погоджуються з тим, що потрібно продавати землю іноземцям. Звернення президента, на думку експерта, мало підштовхнути «слуг народу» до голосування за законопроект. Однак, багато хто зрозумів, що це пусті обіцянки. За словами Суслова, ніхто не заважатиме українським компаніям скупати землю, а потім продавати ці компанії іноземцям. Експерт нагадав, що досвід країн, які розпродавали землю, невтішний. Тому продаж землі дуже загрожує українській економіці у майбутньому.

Економічний експерт Юрій Гаврилечко нагадав, що вільний ринок землі є в Сомалі та Зімбабве. А у більшості країн світу, тим більше розвинутих, ринок землі є регульованим і навіть зарегульованим.

Політолог Руслан Бортник відзначив, що президент так прагне ринку землі, що навіть пообіцяв не продавати землю іноземцям, якщо українці не дадуть на це добро. За словами Бортника, дивно, чому Зеленський не хоче дізнатися думку народу щодо ринку в цілому. Політолог вважає, що Україні потрібен ринок землі, але не базар. Щоб все працювало як треба, необхідно на законодавчому рівні закріпити мінімальну ціну на землю, заборонити купувати землю іноземцям, а також давати кредити на покупку землі фермерам і кооперативам.

Зазначимо, що голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вважає, що голосів на підтримку законопроекту вистачить. За його словами, хоча зібрати голоси й було проблематично, законопроект буде ухвалений.

Раніше RabinovichTV обговорював ринок землі з експертом Сергієм Биковим.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий