«Слуги» взялися за старе – готують закон контролю над інтернет-ЗМІ

«Слуги народу», щоб не програвати, планують контролювати контент інтернет-ЗМІ: ВР 9 скликання зібралася, відокремити нібито «справжні» інтернет-ЗМІ від «несправжніх».

За традицією вже якось так склалося в Україні – кожен склад Верховної Ради починає свою роботу саме з таких законопроектів. І це вже не перша за останні напевно років десять спроба підпорядкувати інтернет так званому державному регулюванню.

Так, депутати мають намір в грудні прийняти законопроект про медіа-сервісах, який, зокрема, повинен юридично визначити, чи належать інтернет-портали до засобів масової інформації. Про це заявив заступник голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, передає «Укрінформ».

«Це повинен бути документ, максимально близький до медіа-кодексу. Ми створили робочу групу — там медіаюристи, представники індустрії і міністерства, депутати. Я сподіваюся, що в середині листопада ми зможемо винести на публічне обговорення перший драфт (законопроекту), і якщо ми всі прийдемо до консенсусу, то в грудні можна буде провести голосування в першому читанні, щоб знову, пройшовши цикл обговорення, отримати вже остаточний законопроект», – зазначив він.

Потураєв додав, що цей проект закону «має родинний зв’язок» з напрацюваннями комітету зі свободи слова питань інформаційної політики, який в попередньому скликанні парламенту очолювала Вікторія Сюмар (нині депутат з фракції «Європейська солідарність»), а також в ньому будуть «напрацювання» Миколи Княжицького, у якого є «дуже якісний законопроект про прозорість власності і фінансування».

За словами Потураєва, положення цього проекту будуть реалізовані в новому законопроекті про медіа-сервіси.

«Регуляція повинна бути проста: ми повинні чітко знати, що це медіа, а це – ні. Тобто цей законопроект визначить, чи є онлайн-медіа ЗМІ і яким саме. А що стосується контент-контролю, – звичайно, він повинен бути, інакше ми будемо постійно програвати», – пояснив суть закону нардеп.

Крім того, цей законопроект, за словами депутата, відповідно, буде передбачати і розширення повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий