Справа «Київзеленбуду»: розслідування завершено

Детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП 24 січня 2022 року завершили розслідування розкрадання 115,19 млн грн комунального об’єднання «Київзеленбуд». 10 особам відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до Вищого антикорупційного суду. Серед підозрюваних*:

  •  в.о. начальника Управління екології і природних ресурсів Київської міської ради;
  •  колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд»;
  •  генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2016-2018 рр.);
  •  генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2018-2019 рр.);
  •  заступник генерального директора з комерційних питань КО «Київзеленбуд»;
  •  начальник одного з відділів КО «Київзеленбуд»
  •  працівник одного із відділів КО «Київзеленбуд» ;
  •  довірена особа позаштатного радника гендиректора «Київзеленбуду»;
  •  директор ТОВ;
  •  приватний підприємець.

За даними слідства, у 2016 – 2018 рр. КО «Київзеленбуд» оголосило та провело тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд», якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями «Київзеленбуду» та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьох наперед визначених компаній, які поставили техніку КО «Київзеленбуд» за завищеними цінами.
НАБУ та САП з’ясували, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії.

На підставі здобутих доказів, з метою відшкодування в подальшому збитків, завданих громаді Києва, детективи НАБУ домоглися накладення арешту на корпоративні права італійської компанії та об’єкти нерухомості, які, як вважає слідство, могли збудувати за рахунок коштів, виведених із КО «Київзеленбуду». Йдеться про проєкт із будівництва житла у місті Верона (Італія).

У серпні 2020 року слідство зібрало достатньо доказів для повідомлення про підозру у розкраданні 77,9 млн грн за наведеною схемою семи особам.  У грудні 2021 року справа отримала продовження: трьом особам повідомлено про підозру, попереднім семи особам оновлено підозри в контексті нових доказів. Таким чином, загальна кількість осіб, ймовірно причетних до вчинення корупційного злочину, зросла до 10, а загальна сума завданої шкоди комунальному об’єднанню — до 115,19 млн грн.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 «*» Посади вказані на момент вчинення злочину