Справа Охендовського: суд призначив дату розгляду скарги САП

Таємниці амбарних книг Партії регіонів і справа Охендовського: чи доведе САП отримання неправомірної вигоди?

Верховний суд призначив на 19 листопада розгляд скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на судову ухвалу, якою зобов’язали прокурора ухвалити кінцеве рішення у кримінальному провадженні за підозрою колишнього голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського в одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 1 липня ухвалив Касаційним кримінальний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 1 червня 2018 року Печерський суд Києва зобов’язав САП виконати вимоги частини 2 статті 283 Кримінального процесуального кодексу України у справі Охендовського. Зокрема, одну з таких дій: закрити кримінальне провадження; звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або з обвинувальним актом чи клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

Не погодившись з таким рішенням, САП подала апеляцію, але Київський апеляційний суд не відкрив провадження за скаргою. Тому прокуратура подала касацію. За цією скаргою Верховний суд відкрив провадження і 1 липня ухвалив закінчити підготовку та призначити засідання на 19 листопада.

Нагадаємо, Охендовський оскаржив закриття справи щодо детектива, де він потерпілий. Також суд призупинив розгляд скарги екс-глави ЦВК на зупинку слідства. Раніше суд відсторонив детектива НАБУ від справи Охендовського.

Як відомо, голову ЦВК підозрюють в отриманні хабара в особливо великих розмірах. За даними НАБУ, загалом підозрюваний отримав із «чорної каси» Партії регіонів більше 160 тис. доларів — таким є закид на його адресу. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає від п’яти до дванадцяти років тюремного ув’язнення.

Зі свого боку голова ЦВК запевняє, що доведе свою невинуватість і не тікатиме з України. 

САП перевіряє чотири факти можливого одержання головою ЦВК коштів, зазначених у так званих «амбарних книгах» Партії регіонів. Втім, за словами спеціалізованого антикорупційного прокурора Назара Холодницького, це не останнє письмове попередження про підозру у кримінальному провадженні. Раніше у САП повідомляли, що в справі «чорної бухгалтерії» Партії регіонів підготували проекти підозр трьом публічним особам, які перебувають на території України і є її фігурантами.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий