Старшокласники навчаються за підручниками з купою помилок

Скандальні підручники: не ті міста, не ті країни – українським школярам видали підручник з географії з помилками.

Чи будуть школи з якісними підручниками за нового міністра? Такі питання дуже часто можна почути від батьків. Однак, на жаль, відповісти на це питання однозначно ніхто не може. Водночас, на практиці, чомусь із якістю освіти виходить у нових міністрів м’яко кажучи не дуже. Адже у новому шкільному підручнику з географії для 11 класів, який рекомендований Міністерством освіти, виявили чимало помилок.

Справа в тому, що надрукували у підручнику помилки з неправильними назвами міст і країн. У тому числі автори проігнорували декомунізацію в Україні. Про це повідомляє «Українська Служба Інформації» з посиланням на публікацію в групі в Facebook «Уміти вчити: спільнота освітян» і на підручник з географії.

Так, автори підручника Валерій Пестушко, Гнна Уварова та Андрій Довгань. Виданий він за державні кошти у видавництві «Генеза».

«Ефективні менеджери», казали вони, «молоді спеціалісти», «зате не корумповані»… Теоретично, весь наклад має бути вилучено й перероблено коштом видавця (що там вже виробник здере з «аффторів» – їхня внутрішня справа)», – йдеться в дописі.

Цікаво, що підручник був випущений в 2019 році, а населені пункти перейменували ще в 2016-му, коли Верховна Рада провела декомунізацію. Тоді нові назви отримали 284 селища і села, 7 міст і 9 районів.

На фотографіях можна побачити, що в книзі на карті Україні тимчасово окуповані території заштриховані, неправильно написані українські міста та деякі країни.

(Підручник з географії за 11 клас Telegram-канал AllГолобуцький)

(Скрін: Розділ 4 підручника з географії)

До сих пір Астана, а не Нур-Султан. Відсутня Південний Судан, Македонія, а не Північна Македонія. Свазіленд, а не Есватіні. Котовськ, а не Подольск. Червонозаводське, а не Заводське. Красний Луч, а не Кришталевий. Червоноармійська (Красноармійськ?), А чи не Покровск, – зазначив помилки Артем Просанюк.

(Фото Артем Просанюк/Facebook.com)

(Фото: Артем Просанюк/facebook.com)

Політолог Олексій Голобуцький в своєму Telegram-каналі впевнений, що допущені непростимі помилки, через які весь тираж потрібно вилучити, а відповідальних – оштрафувати.

«Теоретично весь тираж повинен бути вилучений і перероблений за рахунок видавця. Плюс штрафи. Ну, якщо не для видавництва, то хоч для відповідальних осіб з МОН, чиї підписи стоять під затвердженим макетом. Але можна не сумніватися — їх навіть премій за «висококваліфіковану працю» не позбавлять», — написав політолог.

Також на фотографіях можна побачити, що в книзі на карті Україні тимчасово окуповані території заштриховані, неправильно написані українські міста та деякі країни. У з’язку з цим українців обурив шкільний підручник з географії.

(фото – карта територій із зведень АТО станом на червень 2018 року)

Водночас, у коментарі кореспонденту УСІ учитель географії одеської школи Дмитро Жданов розповів, чому так відбувається. За його словами, проблема не в авторах, а в видавництвах, які ніхто не контролює.

«Міністерство освіти затверджує рукопис підручника, а видавництво в ілюстраціях чудит. Але підсумковий продукт — виданий підручник — ніхто повторно не перевіряє», — зазначив Дмитро.

(Фото: Артем Просанюк/facebook.com)

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий