Світ голосує: Індія

Сьогодні, в день виборів у Верховну Раду України, поговоримо про особливості виборчої ситеми у різних країнах світу.

У той час як українці обирають нову Верховну Раду, ми розповідаємо найцікавіше про вибори в інших державах. Їхній досвід, можливо, колись стане в нагоді і Україні.

Нещодавно парламентські перегони пройшли в найбільшій демократії світу — Індії. Громадяни там обирали Центральний уряд, який керуватиме державою у найближчі 5 років.

Кількість зареєстрованих виборців в Індії  дійсно вражає. Тільки уявіть, це 900 млн, тобто 8 частина населення всієї Планети!

Та, мабуть, найскладнішим завданням стала організація виборчого процесу не стільки в умовах перенаселення, скільки географічного розмаїття країни. Адже люди там живуть в джунглях на сході, у прибережних зонах на півдні, у селах на заході та горах на півночі.

При цьому дільниці вирішили максимально  наблизити до виборців — щоб кожен індус, аби проголосувати, долав відстань не більше 2 кілометрів. Це стало справжнім викликом для влади. Але досягнути амбітної мети зрештою вдалося.

Голосування відбувалося не протягом дня, як всі ми звикли. Вибори в Індії тривали близько місяця та проходили у декілька етапів.

Волевиявлення фіксувалося за допомогою спеціальних електронних машин – це виключало можливість фальсифікацій.  Невеличкі чемоданчики з комп’ютерами у найвіддаленіші регіони Індії доставляли співробітники виборчкому. Подекуди їм доводилося годинами пливти на човнах або йти крізь Гімалаї, долаючи відстані у понад 100 кілометрів…

На всіх громадян виготовили майже 2,5 мільйони електронних машин. З ними організатори процесу подорожували від округу до округу, поки можливість проголосувати не отримав кожен індійський виборець. Таку турботу люди високо оцінили. Тому явка побила усі історичні рекорди та склала майже 70%.

Безпрецедентною стала і кількість жінок, які взяли участь у цьогорічних виборах в Індії.  Раніше більшість з них не могла виконати свій громадянський обов’язок, оскільки голосувати було небезпечно. Воєнізовані угруповання часто захоплювали дільниці, намагаючись силою вплинути на результати виборів.

Наразі безпеку посилено, а електрона система унеможливила підробку голосів.

Є у всій цій історії і ще один цікавий момент. В Індії — 22 офіційні мови та понад100 діалектів. Коли держава проголосила незалежність, писати та читати там вміли менше половини громадян. Через це чиновники вигадали цілу систему знаків. Кожна партія намалювала власний символ: приміром, слона, руку або годинник. Голосуючи, люди ставили галочку у бюлетені напроти тієї чи іншої картинки. Наразі рівень грамотності в Індії значно виріс та складає 75%. Втім систему знаків під час голосування не скасували — чи то, заради традиції, чи задля невеликого відсотка мешканців, які досі не навчились читати.

Як би там не було, Індія продемонструвала вищий клас в організації виборів-2019 та довела, що провести мирне та чесне голосування навіть у надскладних умовах можливо. Головне — на перше місце ставити інтереси народу, а не власні політичні амбіції.

Читайте нас в  Facebook  і  Тwitter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий