Свобода слова? За півроку в Україні 36 разів нападали на журналістів

В Україні продовжують нападати на журналістів, а смерть Вадима Комарова — це перше вбивство журналіста після загибелі Павла Шеремета

В Україні в червні відбулося шість, а з початку року зафіксовано 36 випадків застосування сили до журналістів. Такі дані озвучили в Національній спілці журналістів України з посиланням на дані моніторингу Індекс фізичної безпеки журналістів України.

«У червні відразу два напади на журналістів відбулися в Харкові та Одесі. Крім того, силу проти працівників ЗМІ застосовували в Рівному і в Чернігівській області», — йдеться в повідомленні.

Після перебування в півторамісячної комі в червні помер черкаський журналіст Вадим Комаров. «Це перше вбивство українського журналіста з часу загибелі Павла Шеремета в липні 2016 року в результаті підриву автомобіля», — заявили в НСЖУ.

Відзначається, що найжорстокішим і резонансним нападом в червні стало побиття харківського оператора Вадима Макарюка 7 червня у час зйомок конфлікту між підприємцями і місцевими активістами на території ТЦ «Барабашово». Кілька людей накинулися на Макарюка і жорстоко побили, в результаті оператор майже два тижні побув у реанімації, перенісши інсульт.

Поліції вдалося встановити особи трьох нападників, яким суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Також в червні постраждали відразу дві знімальні групи ІА «Стоп корупції». Зокрема, 13 червня на журналістів Марію Гураль та Володимира Циганова скоєно напад в Прилуках Чернігівської області, де в місцевій кав’ярні проходили збори з імовірним підкупом виборців. Крім того 27 червня машину знімальної групи «Стоп Корупції» протаранила легковик. Інцидент стався в Одесі під час підготовки сюжету про місцеве судді.

«Найбільша трагедія останнього часу — це вбивство журналіста Вадима Комарова в Черкасах. Фізичну агресію проти журналістів можна зупинити тільки покаранням нападників. Але для цього в першу чергу правоохоронці повинні проводити оперативне та ефективне розслідування і завіряти нас в бажанні захистити журналістів», — зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Раніше повідомлялося, що за підсумками 2018 року в Україні вдвічі частіше стали нападати на журналісток. Всього в минулому році в Україні 86 разів нападали на журналістів. Найбільше нападів сталося в Києві та Київській області.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий