Суд покарав активістів за портрети Макрона

У Франції суд оштрафував екоактивістів, які рік крали з держустанов портрети Макрона.

Паризький суд наклав штраф на вісім екологічних активістів за крадіжку портретів президента Еммануеля Макрона з окружних мерій. Розмір штрафу склав 500 євро. Вік засуджених — від 23 до 36 років, при цьому раніше вони ніколи не притягувалися до адміністративної і кримінальної відповідальності.

Група молодих людей протягом року викрадала портрети французького президента з міських і окружних мерій. За заявою учасників, зображення Макрона вони не крали, а подібним чином намагалися привернути увагу до «бездіяльності влади в питанні запобігання зміни клімату». 

Вони визнали, що в період з 21 по 28 лютого винесли з мерій 3, 4 і 5 округів французької столиці портрети Макрона в рамках національної кампанії Décrochons Macron, ініціатором якої стало екологічне рух ANV COP21, повідомляє Francetvinfo.fr. Від їхніх дій постраждали офіси міських управлінців в першому, третьому, четвертому, п’ятому і 15-му округах Парижа, а також мерій в Ліоні, Біарріце, Юстаріце і інших містах.

Причому останні дві крадіжки сталися 19 березня в Сен-Жан-П’є-де-Пор і Молеон-Лішарр в департаменті Атлантичні Піренеї.Відомо, що активісти, в порушення законів, виносили з мерій французьких міст і комун портрети глави держави. Їм вдалося зібрати 128 офіційних зображень президента, раніше висіли на стінах держустанов.

За їх словами, вони збиралися в майбутньому повернути викрадені портрети, у випадку, якщо уряд змінить свою політику в екологічних аспектах.

«Не дивлячись на обшуки, затримання і [судові] процеси щодо наших активістів, ми продовжимо засуджувати бездіяльність уряду перед лицем зміни клімату. Поки не будуть прийняті досить радикальні дії із утримання підвищення температури на позначці 1,5 — 2 градуси за Цельсієм максимум, ми продовжимо наші акції», — йдеться в посланні організації.

Нагадаємо, Паризька хартія з клімату підписана 12 грудня 2015 року на саміті COP-21 і набула чинності 4 листопада 2018 року. Держави, що прийняли цей важливий документ, покликаний змінити Кіотський протокол, домовилися не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на 2 градуси Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою. Вчені вважають, що більш значне зростання температури може призвести до незворотних наслідків для екології.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий