Супрун прокоментувала закон Богомолець про дематюкацію

Уляна Супрун не змогла проігнорувати законопроект своєї заклятою колеги Ольги Богомолець про «дематюкацію».

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун , коментуючи закон про заборону ненормативної лексики, назвала кілька причин, в яких випадках використання лайливих слів корисно для здоров’я і відносин.

Про це пише Дзеркало тижня.

Так, за її словами, застосування ненормативної лексики в побуті для опису ситуації дає часто позитивні результати.

Якщо ми реагуємо нецензурною лексикою на складну неприємну ситуацію, а не на людину, то відчуваємо полегшення. У цьому випадку наше обурення новинами, біль при тренуванні, травмі, тривожність, здивування або переляк знаходять миттєве і досить влучний вислів, на що мозок реагує виділенням ендорфінів, — пише Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Дослідження показали, що лайки здатні підвищувати больовий поріг і зменшувати біль. Також висловлювати свої емоції корисно для здоров’я. За словами Супрун , вільне вираження емоцій — це один із секретів довголіття. Постійне приховування справжніх емоцій і примус до позитиву виснажує психіку і приводить до алкоголізму.

«Застосування мату в спілкуванні в низці випадків вказує на близькість людей і хороший емоційний контакт між ними. Коли колеги починають між собою матюкатися, значить, вони стали командою, — стверджує міністр.

Супрун наводить аналогію з тваринами, коли людина навчилася висловлювати свої почуття словами, а не проявляти агресію киданням речей, як це властиво приматам. Тому краще висловлювати свої почуття сигнальними словами і нікого не травмувати.

При цьому Супрун зазначає, що матом необхідно користуватися в найпотрібніший момент, а не розмовляти на ньому постійно.

Викорінювати слід пасивну і активну агресію, дискримінацію, штампи, але не ненормативну лексику як таку. А найкраща турбота про українську мову — це спілкуватися і творити їм, незалежно від сфери діяльності, розробляти професійну лексику, переводити ресурси і літературу, читати українських авторів, а не законодавчо регулювати те, що ми говоримо, — підсумувала Уляна Супрун .

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий