Тарифи на опалення і воду зростуть? Кабмін зняв обмеження

Кабмін зняв обмеження на зростання тарифів на опалення і гарячу воду, і обіцяють тепер «стійке проходження опалювального сезону».

На засіданні 15 листопада Кабінет міністрів прийняв рішення «Про визнання таким, що втратив чинність, постанови від 26 червня 2019 №560», яким встановлювався граничний тариф на опалення і гаряче водопостачання.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та навколишнього середовища, передає «Українські Новини».

Раніше постанову №560 уряду Володимира Гройсман а встановив граничні тарифи на послугу з постачання теплом для населення на рівні 1,4 тис грн за 1 Гкал (при наявності приладів обліку) і 35,21 грн за 1 кв. м (без приладів обліку). Також в цій постанові встановлювалися граничні тарифи на послугу гарячого водопостачання: 83,66 грн за кубометр (при підключенні полотенцесушителей) і 75,74 грн за кубометр (при відсутності полотенцесушителей).

Як пояснював Гройсман , що вводяться обмеження повинні були спонукати місцеву владу вкладати кошти місцевих бюджетів в модернізацію ЖКГ.

Тепер же в Кабміні стверджують, що скасування постанови «забезпечить стійке проходження опалювального сезону та усуне загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтованих ставок тарифів».

У Міненерго також заявили, що встановлення граничних тарифів на опалення і гарячу воду суперечить вимогам МВФ. Крім того, з проханням їх скасувати до прем’єр-міністра звернулася Асоціація міст України.

За оцінкою уряду, обмеження тарифів призвело б до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року на суму 7 млрд грн.

Нагадаємо, 13 листопада депутати від «Слуги народу» продавили в першому читанні закон про запуск ринку землі в Україні. За документ голосували тільки депутати від правлячої партії і підконтрольні їм мажоритарник.

Більшість країн світу має земельний ринок, проте не у всіх він успішно функціонує: земельний терор, масові вбивства — це тільки невелика частина несправедливої боротьби за ресурси. Сусідський досвід земельного ринку.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий