Тейлор розповів, коли Зеленський зможе сказати Трампу Hello

Тейлор розповів, про перспективи України в НАТО, «нормандський формат» і коли у Зеленського буде можливість сказати Трампу Hello.

Глава посольства США в Україні Вільям Тейлор в інтерв’ю одному із українських видань розповів про приєднання Вашингтону до «нормандського формату», про перспективи України на членство в НАТО, про можливий приїзд президента США до Києва, а також анонсував кілька можливих зустрічей Трампа і Зеленського.

Отже, за словами повіреного у справах США в Україні, Вашингтон радо вітатиме заявку України про членство В НАТО.

«Що стосується підтримки з нашого боку, то у мене відповідь проста. Є політика Сполучених Штатів, яку підтримую і я, і Білий дім, і Міністерство оборони: США вважають, що Україна може претендувати на членство в НАТО, і ми з радістю вітатимемо заявку України щодо членства», — сказав керівник посольства.

Він також запевнив, що «поки Україна готується до цього кроку», США прагнуть допомогти їй міняти, реформувати і посилювати Збройні сили.

«Немає нічого кращого, ніж продовжувати те, що ви робите зараз», — наголосив Тейлор, уточнивши, що має на увазі військову реформу, спільні навчання і перехід на натівські стандарти озброєння, передає «Європейська правда».

Тейлор також розповів про підготовку серії зустрічей між президентами США і України, які відбудуться в найближчі тижні.

Отже, він висловив переконання, що після серії зустрічей Володимира Зеленського і Дональда Трампа відносини між Україною і Сполученими Штатами стануть міцнішими.

«У Варшаві або в Нью-Йорку буде коротка зустріч. Це буде можливість для президентів сказати Hello! один одному, особисто обмінятися привітаннями. Можливо — поділитися однією-двома ідеями», — сказав Тейлор.

Повноцінна зустріч, висловив надію посол, відбудеться через місяць-два у Вашингтоні.

«Ось саме тут буде реальне, змістовне спілкування президентів. Ми очікуємо, що після цієї серії зустрічей відносини США і України стануть міцнішими, що президенти поспілкуються, оцінять підтримку, яку США надають Україні, і підтвердять, що ця підтримка буде зберігатися», — зазначив він.

Водночас, пан Тейлор розповів про перспективи приїзду Трампа до Києва .

«Станом на зараз у графіку Дональда Трампа немає поїздкі до України, а візіті такого рівня планують наперед», – зазначає дипломат.

Крім  цього він наголошує, що США завжди показує сигнали підтримки щодо України. І можлива поїздка Трампа може стати дуже потужним сигналом.

«Питань, що стосуються України і є важливими для США – вдосталь. В Україні триває війна. Війна, спричинена росіянами. Надсилати сигнали підтримки України за цих умов – важлива річ. Ми, звісно, можемо це робити у різний спосіб, але якщо буде обраний шлях зробити це за допомогою візиту – це буде гарне рішення», – зауважив він.

Такоже посол США згадав приїзд Буша в 2008 году. Це дозволило тоді продемонструваті чітку підтрімку України напередодні саміту НАТО.

Як відомо, минулого тижня президент США Дональд Трамп заявив, що, на його думку, президент України Володимир Зеленський — «розумний хлопець», і запросив його в Білий дім. Крім того, Вільям Тейлор повідомив, що дипломати розглядають різні можливості влаштувати президентам США і України зустріч. Одну з них — у Варшаві, або другу — у Нью-Йорку.

Також диломат наголосив, що Вашингтон зацікавлений у пропозиції президента України Володимира Зеленського про приєднання до «нормандського формату» Сполучених Штатів у переговорах щодо Донбасу. Про це повідомив повірений в справах США в Україні Вільям Тейлор в інтерв’ю Європейській правді.

Нагадаємо, раніше Зеленський запропонував президенту РФ Володимиру Путіну підключити до переговорів в Мінську представників США і Великобританії.

«Звичайно, треба, щоб інші учасники нормандського формату висловилися про те, що вони думають про приєднання США або Великобританії, але я можу сказати, що нам це цікаво», — заявив він. За словами посла, на переговорах щодо цього США представляє Курт Волкер.

«Він також говорить, що зацікавлений в таких змінах і вже веде розмови на цю тему», — зазначив Тейлор.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий