ТОП-10  категорій суб’єктів, щодо яких НАЗК отримує найбільше звернень і скарг в частині відображення  недостовірних даних у декларації

Національне  агентство з питань запобігання корупції,  відповідно до статистичного аналізу розпочатих з лютого 2017 року повних перевірок осіб,   уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, сформувало рейтинг категорій декларантів, перевірка декларацій яких була розпочата за інформацією  від фізичних та юридичних осіб.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак зауважила, що на даний час більшість перевірок декларацій розпочинається за інформацією, отриманою від фізичних та юридичних осіб з наведеними фактами про ймовірні правопорушення суб’єкта декларування в частині  відображення у декларації недостовірних даних. Таким чином, за словами Голови, можна говорити про те, що сьогодні  є певні категорії декларантів, щодо яких українці масово звертаються до Національного агентства з вимогою   перевірити  декларації на достовірність і недостовірність зазначеної інформації.

Так, серед суб’єктів декларування, перевірку декларацій яких було розпочато з лютого              2017 року, найбільше перевірок наразі розпочато щодо посадових осіб органів місцевого самоврядування: депутатів місцевих  рад, міських, селищних, сільських голів, працівників органів місцевого самоврядування. Також, інформація про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей масово надходила щодо народних депутатів, суддів, поліції, органів Державної фіскальної служби та центральних органів виконавчої влади.

Наразі, ТОП-10 категорій суб’єктів декларування, щодо яких до Національного агентства надходить найбільше листів, звернень, скарг і відповідно, стосовно яких були розпочаті повні перевірки електронних декларацій, виглядає так:

  • Місцеве самоврядування – розпочато 73 повні перевірки
  • Народні депутати України – 47
  • Судді – 45
  • Поліція – 38
  • Органи Державної фіскальної служби – 26
  • Центральні органи виконавчої влади – 25
  • Комунальні/державні підприємства – 15
  • Обласні державні адміністрації  — 12
  • Збройні сили України -4
  •  Ректори вищих навчальних закладів, головні ректори – по 4 розпочатих перевірки.

Наразі, Національне агентство з питань запобігання корупції проводить повну перевірку 456 електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015-2016 роки.  Рішення  про результати здійснення повної перевірки декларації затверджені щодо 91 декларації. 

Нагадаємо, що повні перевірки декларацій здійснюються відповідно до «Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а проведення повних перевірок розпочинається за інформацією, отриманою від фізичних та юридичних осіб, державних органів у листах, зверненнях чи скаргах, з повідомлень засобів масової інформації, у яких були наведені факти про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей, які стосувались конкретного суб’єкта декларування та містили фактичні дані або твердження, що можуть бути перевірені.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий