Тримайте гаманці ширше: влада рахуватиме витрати українців

Громадян змусять платити податки, якщо витрати перевищать їх заробіток

Влада має намір контролювати доходи і витрати населення. Верховна Рада зареєструвала законопроект № 1183, яким дозволяє податковим інспекторам відстежувати бюджети українських сімей.

«З огляду на світовий досвід і необхідність впровадження подальших кроків по боротьбі з розмиванням податкової бази і переміщенням прибутку за кордон, Україна повинна провести добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб», — йдеться в пояснювальній записці.

Зокрема, законопроектом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразової декларування активів фізичних осіб» передбачається в період з 1 січня 2020 по 31 травня 2020 року провести добровільне одноразове декларування активів станом на 31 грудня 2019 року .

В одноразової декларації потрібно буде відобразити активи фізичної особи у вигляді валютних цінностей, цінних паперів, рухоме і нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, інші майнові та нематеріальні активи, як в Україні, так і за кордоном.

Відзначається, що українці зможуть самостійно визначити розмір доходу або його частини з придбаного майна (активів), і оплатити з нього 9-відсотковий податок, якщо такий не було сплачено раніше.

Після завершення кампанії добровільного декларування, планується визначити метод контролю доходів і витрат фізосіб.

«Контроль за витратами фізичних осіб буде полягати в порівнянні сум витрат тільки в розмірі понад 150 000 гривень з сумою всіх доходів фізичної особи», — йдеться в законопроекті.

Якщо податківці виявлять перевищення витрат над доходами фізособи в 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, контролюючий орган почне перевірку.

У разі несвоєчасного надання інформації про джерела доходу, «контролери» почне документальну невиїзну перевірку. Якщо обставини перевищення витрат підтвердяться — громадянину доведеться заплатити 18-процентний податок від суми перевищення.

«При підтвердженні під час документальної невиїзної перевірки перевищення витрат фізичної особи над його доходами контролюючий орган буде визначати податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб з суми такого перевищення за базовою ставкою 18 відсотків», — підкреслюється в проекті закону.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий