Трудові підуть в історію. «ІТ-революція» від Дубілета

Держава у смартфоні в дії: молода команда в уряді планує «поховати» паперові трудові книжки. Яких змін чекати українцям.

Держава у смартфоні  в дії. Як заявив Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет «трудові книжки мають піти в історію, починаємо винищувати паперовий обіг у держорганах». За його словами, у планах нової молодої команди протягом 6-9 місяців «винищити» паперові процеси у сфері HR і перевести в електронний формат документи, що стосуються кадрових питань в держорганах.

За оцінкою Дубілета, тільки на канцелярію навколо кадрових документів держава витрачає 50-100 млн грн щорічно. Серед ключових змін він називає заборону подачі документів на прийом на роботу або на конкурси в паперовій формі. Про це він повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Цей захід може видатися занадто суворим. Але, по-перше, нам потрібно прищеплювати цифрову грамотність держслужбовцям. По-друге, декларації в НАЗК в електронному вигляді всі і так подають, ЕЦП у всіх є», — зазначив Дубілет.

Крім того, в планах уряду позбутися копій дипломів, інформації про пов’язані компанії, копій паспортів, подачі автобіографії.

«Трудові книжки мають, нарешті, піти в історію. Це, до речі, оцінить і бізнес. Весь обіг, який стосується конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень тощо, — у цифру. У цифру потрібно також перевести архів. Закони, які зобов’язують зберігати паперові справи 75 років, мають залишитися в минулому столітті. Це теж буде корисно для бізнесу», — наголосив Дубілет.

«Дуже спростимо всю логіку погоджень. Блок-схеми, за якими документи «ходять» кабінетами, спростимо і скоротимо в 3-4 рази. Створюємо єдиний реєстр держслужбовців. Зараз HR-інформація розосереджена по різних органах у найрізноманітніших форматах. Це дозволить централізувати і комунікації, і багато інших HR-аспектів», — заявив Дубілет.

За його словами, для цього доведеться змінити кілька законів і постанов, а також впровадити правильні ІТ з особливою увагою до кібербезпеки. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий