Туризм по-новому: Євросоюз розробить туристичний » COVID-паспорт»

У країнах ЄС домовилися ввести «COVID-паспорт» для туристичної сфери. Що це означае?

Зараз, поки ми сидимо вдома, і нам хочеться, аби карантин швидше закінчився і всі повернулися до нормального ритму життя. Але світ вже змінюється. Тому, коли ми знову вийдемо на вулицю і почнемо нібито жити у нормальному ритмі життя — без маски і антисептиків, все вже буде дещо по-іншому, хоча ми не одразу це помітимо.

Отже, що принесуть нам оці, «коронавірусні», зміни, до яких правил життя доведеться пристосовуватись? 

За прогнозами влади вихід країни з карантину може початися вже в травні. Якщо все буде добре, то до середини літа світ поступово почне скасовувати режим безпрецедентних обмежень і повертатися до нормального життя. Але з деякими новими правилами, тому що, пандемія коронавируса змусила жителів планети інакше подивитися на звичні речі, наприклад, на відпочинок.

Міністри туризму країн Європейського союзу домовилися розробити єдиний документ з умовною назвою «COVID-паспорт», який у всіх країнах ЄС гратиме роль сертифіката безпеки в галузі. Про це за розповів міністр туризму Хорватії, яка головує в ЄС, Гарі Капеллі, передає «Укрінформ».

За його словами, під час конференції міністрів всіх країн-членів ЄС та єврокомісара з питань внутрішнього ринку, дійшли кількох висновків, зокрема в організації спільного європейського підходу для виходу з кризи.

Це включатиме створення спільних протоколів і заходів у сфері здоров’я та безпеки. Міністри погодилися, що має бути створений спільний документ, з умовною назвою «Covid-паспорт», який буде чинним в усьому Євросоюзі», — сказав Капеллі.

Він пояснив, що міністри та Єврокомісія погодили спільну позицію про те, що короткостроковий Фонд відновлення, який буде створюватися під егідою ЄК та за участі країн-членів, включатиме видатки на відновлення туристичної галузі в обсязі 20-25%.

Такий самий відсоток туристична галузь має отримати у Багаторічній фінансовій перспективі ЄС на 2021-27 роки.

«Саме туризм має відіграти дуже важливу роль у відроджені економіки всіх наших країн. Ми завжди вважали, що він займає забагато місця в економіці Хорватії, але сьогодні почули про таку саму ситуацію в інших країнах, таких як Італія, Іспанія, Португалія, Греція. Наприклад, в Італії на туризм припадає 12-13% ВНП та близько 15% усієї робочої сили. Тож цей напрямок є важливим для всіх» — підсумував представник Хорватського головування ЄС.

Як відомо, через загрозу поширення коронавірусу кордону Італії залишаться закритими для іноземних туристів мінімум до кінця 2020 року. Приймати рішення про відкриття кордонів уряд буде в залежності від розвитку епідеміологічної обстановки в Італії, а також від дій інших держав.

До слова, пандемія охопила всі континенти, у світі кількість офіційно підтверджених випадків зараження коронавірусом перевищила 2 млн. осіб. Збиток світової економіки від карантинних обмежень та ізоляції цілих міст і країн вимірюється трильйонами доларів.