Юрист розповів, як будуть винагороджувати «донощиків» на корупціонерів

Відповідно до прийнятого Верховною Радою закону, винагороду в результаті може бути видано не одній людині, а розподілено між кількома свідками.

Відповідно до прийнятого 13 вересня Верховною Радою закону «Про внесення змін до закону «Про запобігання корупції» з приводу викривачів корупції», винагороду в результаті може бути видано не одній людині, а розподілено між кількома свідками, яких можуть за рішенням суду перевести в статус викривачів.

Такої думки притримується адвокат, старший партнер АК «Кравець і партнери» Ростислав Кравець, — пише ГолосUA.

Винагорода, яка очікує особу в разі виграшу, обчислюється в трьох тисячах мінімальних зарплат — близько півмільйона доларів. Таким чином, можна зрозуміти про корупцію якого розміру повинна йти мова. Якщо людина готова поховати не тільки своє життя, а й своїх близьких і знайомих, максимум що може врешті-решт отримати — це півмільйона доларів, — вважає адвокат.

За словами юриста, ці півмільйона доларів можуть бути розділені між цілою низкою осіб, які паралельно також братимуть участь в розслідуванні. Наприклад, тих же свідків, яких можуть різко перевести в статус викривачів.

Таким чином, винагорода буде розподілятися в залежності від того, чия інформація на думку суду буде більш важливою. Перевірити ж це буде ніяк не можна, — зазначив юрист.

Як повідомляв RabinovichTV , в п’ятницю, 13 вересня, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №1010, який врегульовує права викривачів корупції — осіб, які повідомили про злочин.

Закон вводить поняття викривачів корупції. Це фізична особа, яка повідомила про факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень іншою особою, маючи переконання, що ці факти достовірні.

Проект визначає, що викривачів та їхніх близьких родичів захищає держава. Їм гарантується анонімність, безплатна психологічна та юридична допомога.

За повідомлення про корупційне правопорушення і сприяння розкриттю передбачена винагорода, яку визначатиме суд. Її максимальний розмір — 10% від грошового розміру предмета злочину чи завданих державі збитків, але не більше 3000 мінімальних з/п (зараз це 12,5 млн грн).

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий