В Україні більше не буде безкоштовного телебачення

Медійники не приховують, що готуються до запуску в нашій країні виключно платною моделі споживання телевізійного контенту

Ера безкоштовного телебачення в Україні добігає кінця. Днями оператор ефірного цифрового ТБ «Зеонбуд» домовився з компанією Irdeto про кодування транспортного супутникового сигналу. Остання є одним з лідерів в частині забезпечення безпеки цифрових платформ і займеться побудовою системи кодування супутникового сигналу в Україні.

Медійники не приховують справжніх цілей гучного проекту — вони планомірно рухаються до запуску в нашій країні виключно платною моделі споживання телевізійного контенту. Насамперед займуться кодуванням «технічного» сигналу з супутника Astra 4A. Його використовують кабельні та інші оператори, щоб потім «віддати» на приймачі кінцевих споживачів. Однак зупинятися на цьому телевізійники і не думають.

«Це лише перший крок, щоб взимку закодувати сигнал основних телеканалів. Тобто медіагрупи «Інтер», «Україна», 1 + 1 та StarLight Media зовсім не жартували, коли пообіцяли з 2020 року закодувати свої телепрограми », — розповів медіа-експерт Олександр Глущенко, пише UBR.ua.

Медійники вважають закодований сигнал «головним інструментом» медіагруп для боротьби з піратством. Кодування повинно відкрити більше можливостей як для розвитку платного ТБ, так і для підняття телевізійної послуги в Україні на більш високий рівень.

До теперішнього часу провайдери програмної послуги — кабельні або бездротові — платять медіагрупам за контент майже однакову ставку. Один телеканал кожної вітчизняної медіагрупи варто по 3 грн./міс. з абонента. А з Нового 2020 року ціна підніметься до 6 грн./міс.

Більш того, учасники ринку домовилися про мінімальну ціну базового ТВ-пакету — 49 грн./міс. Якщо хтось із провайдерів встановлює ціну нижче, то його відразу ж карають. Це зроблено для того, щоб оператори конкурували в преміальному сегменті, а не продавали канали за безцінь.

Після того, як телевізійники відпрацюють кодування технічного сигналу, вони візьмуться за загальнодоступний, попереджають експерти. Тобто той супутник, з якого тюнери користувачів можуть отримувати контент безпосередньо з «тарілки».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий