В Україні може з’явитися реєстр сексу: як це буде працювати?

Парламентському комітету з прав людини пропонують розглянути ініціативу по створенню реєстру сексу. Інтимні стосунки пропонують реєструвати через мобільний додаток.

Активіст Андрій Хилько пропонує створити в Україні реєстр початку особистих інтимних відносин або «реєстр сексу». Про свою ініціативу він написав у Facebook. На думку Хилька, такий реєстр має забезпечити безпеку інтимного життя і стимулювати українців створювати міцні здорові сім’ї.

Як це має працювати?

За задумом активіста, реєстр повинен працювати за допомогою мобільного додатку. Українці повинні будуть вносити туди свої ПІБ, дату народження і мобільний телефон. Коли обидва партнери підтверджують свої відносини через додаток, активується статус «зв’язок».

За словами Хилька, головними функціями такого реєстру повинні стати:

  • страхування неповнолітніх осіб від небажаних статевих стосунків;
  • неможливість сексуального насильства по відношенню до жінок;
  • захист українців від статевих партнерів, які не мають наміру створювати сім’ю, а шукають тільки розваг;
  • юридичне закріплення поняття «цивільний шлюб».

Держава, за задумом автора ініціативи, має надавати зареєстрованим парам безкоштовну контрацепцію, безкоштовне лікування від венеричних захворювань, психологічну підтримку. Крім цього, пропонується запрошувати пари на лекції про сім’ю і безкоштовні семінари з планування вагітності.

Також активіст пропонує звертати увагу на людей, які занадто часто реєструють нових статевих партнерів. В додатку не можна буде створити пару, якщо вже є одна зареєстрована. Цікаво, що в додатку можна буде вказувати, чи задоволений партнер своїми стосунками.

Що думають експерти?

Радник глави комітету з прав людини Ірина Суслова зазначає, що незрозуміло, як буде визначатися, задоволена або незадоволена людина своїм партнером, які будуть критерії оцінки. Хто буде оцінювати відносини людей, чи буде створена для цього спеціальна комісія. За словами Суслової, яка вже працювала над законопроектами щодо протидії педофілії та домашньому насильству, в цій пропозиції немає нічого дієвого і корисного.

Цю думку підтримують і психологи. За словами Ірини Тарасової , реєстрація в додатку жодним чином не може стати гарантією міцної сім’ї. Вона нагадала, що в Україні безліч зареєстрованих пар, які розлучаються. Штамп в паспорті не допомагає зміцнити сім’ю, а додаток і поготів.

Це фейк?

Більшість користувачів мережі негативно поставилися до ініціативи, яку розтиражували ЗМІ. Деякі вважали, що це фейк. Насправді, це не законопроект, внесений депутатами, як багато хто подумав, а всього лише письмова пропозиція громадянина України.

До речі, Андрій Хилько поскаржився в мережі, що парламентський комітет проігнорував його ініціативу і не збирається розглядати це питання на своєму засіданні. Однак парламентський комітет все ж зобов’язаний розглянути звернення і дати на нього письмову відповідь. Глава комітету Дмитро Лубинець вже заявив журналістам, що вважає цю ініціативу дивною. За його словами, чим менше держава втручається в особисте життя громадян, тим краще для суспільства. Депутат наголосив, що держава не нав’язує правила, в суспільстві є свої усталені моральні норми.

 

Раніше RabinovichTV писав, що особисті дані українців з’явилися в мережі.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий