В Україні можуть з’явитися «паспорти здоров’я» для подорожей

Відпочинок в умовах коронавірусу. Стало відомо, як може змінитися туризм в Україні та світі.

В Україні можуть з’явитися «паспорти здоров’я» в разі, якщо їх введуть в усьому світі за рекомендацією Всесвітньої організацією охорони здоров’я, завила глава державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів.

«Якщо це буде введено в світі і рекомендовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я, це буде введено також і в Україні. Але для цього у світі має бути розуміння, який тест можна вважати доцільним, і за скільки часу його потрібно проводити, але на це поки відповідей немає, і чіткої процедури видачі таких паспортів жодна країна поки не має», — заявила чиновниця.

За її словами, зараз розробляються правила нових санітарно-гігієнічних норм в сфері туризму, які введуть після завершення карантину, пише «Інтерфакс-Україна».

Олеськів наголосила, що це не будуть якісь обов’язкові сертифікації, або те, «на чому хтось захоче заробити гроші».

У ці правила будуть входити, зокрема, проходження персоналом температурного скринінгу, відстань між столиками і кількість людей на квадратний метр у закладах харчування. А також неможливість доступу до їжі самих туристів, певна відстань на рецепції між людьми, дезінфектори, які повинні бути встановлені в певних місцях, обмеження у басейнах і СПА, дистанціювання між людьми на пляжах.

«Думаю, також стане новим трендом, коли ми раніше отримували в готелях тапочки і шампуні, то зараз туди додадуть ще маленький дезінфектор і маску», — додала глава держагентства.

Що стосується хостелів, де, як правило, проживає кілька людей в одній кімнаті, вона зазначила, що найближчим часом в такому форматі вони працювати не будуть.

«Щодо транспорту зараз норми розробляє Міністерство інфраструктури. Зокрема, використання тільки посадкових місць, масок, дезінфекторів. Якщо брати авіаіндустрію, то багато хто говорить, що крісло посередині зайняте не буде, але тоді зросте вартість перевезень. Так, наприклад, керівник Ryanair сказав, що це все дурниця, і що так не буде, і всі будуть сидіти так, як сиділи. Сьогодні світ ще не знає, як все це буде працювати», — заявила Олеськів.

До слова українські та світові експерти вже прогнозують, що через пандемію коронавірусу більшість людей відпочиватимуть в межах своєї країни. Наприклад, в Україні є чотири пілотні регіони, які можуть стати головними у цьому туристичтону сезоні. Мова йде про Херсонську, Одеську, Івано-Франківську та Львівську області.

У випадку, якщо уряд дозволить роботу готельно-ресторанного бізнесу, то він працбватиме лише за умови дотримання основних правил, які недозволять поширення коронавірусної інфекції серед населення. Втім наразі цього протоколу ще немає.

Нагадаємо, через поширення коронавірусу в Україні вже втретє продовжили карантин. Так, спершу його запровадили ще з 12 березня. Тоді він мав завершитися 3 квітня, однак уряд продовжив цей термін ще на три тижні – до 24 квітня. Згодом Кабмін знову запровадив карантин до 11 травня. А нещодавно приняв рішення продовжити його до 22 травня, але при цьому сказував низку обмежень.