В Україні почали контролювати людей на самоізоляції

Не встановив додаток – штраф: в Україні запустили мобільний додаток для контролю за дотриманням карантину.

В Україні запрацював додаток для контролю людей на самоізоляції та обсервації. Наразі він доступний в Play Market. Мінцифри чекає на підтвердження від apple .

В Україні вже запущено мобільний застосунок для контролю дотримання громадянами режиму обсервації і самоізоляції. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Уже вчора почали тестувати (додаток). Ми розробили додаток за 4 дні. Уже Google підтвердив його, там він доступний. apple потрібно ще декілька годин чи день, щоб він з’явився. Тоді ми відразу почнемо його використовувати на великому масштабі людей», — зазначив Федоров в ефірі одного із українських телеканалів.

Міністр пояснив, що за допомогою додатку повністю не відстежуватиметься пересування людей.

«Протягом дня упродовж 14 днів людині надходитиме до десяти push-повідомлень. Тільки у момент, коли приходить push-повідомилення, у людини вмикається геолокація. Людині потрібно сфотографуватися, щоб підтвердити, що саме вона перебуває у цьому місці. У цей момент трекається геолокація. Немає повного контролю пересування», — повідомив Федоров.

Крім того, Федоров підкреслив, що за порушення режиму самоізоляції і обсервації накладатиметься штраф. Відмова від використання мобільного додатку також розглядатиметься, як порушення карантину.

Він також додав, що є три групи людей, яким треба встановити цей додаток:

люди, які повернулися з-за кордону і мають бути на 14-денній обсервації,

хворі на COVID-19, які лікуються вдома,

особи з підозрою на COVID-19.

Прес-служба Мінцифри також повідомляє, що в додатку «ДІЯ» буде доступний сервіс push-повідомлень, які надаватимуть актуальну інформацію про ситуацію з коронавірусом в Україні. Через сервіс українцям стануть доступні повідомлення про актуальні рішення уряду, про впроваджувальні обмежувальні заходи й умови карантину, а також практичні рекомендації щодо того, як убезпечити себе і своїх близьких від зараження.

Нагадаємо, що Кабмін доручив Міністерству цифрової трансформації до 5 квітня 2020 року розробити та впровадити електронний сервіс для контролю за людьми, які перебувають у  самоізоляції або обсервації.

До слова, раніше КМДА створила моніторинговий центр : хто в зоні ризику і не виходить на зв’язок, матиме справу з правоохоронцями. За словами мера, «Центр вже здійснив 1500 результативних контактів для отримання інформації – дзвінків та опитувань про самопочуття, контакти та перебування в ізоляції. До групи ризику увійшли майже 40 тисяч киян».