В Україні придумали, як карати за домашнє насильство

Домашнє насильство – як в Нацполіції каратимуть за знущання.

Побиття чоловіком дружини чи психологічні приниження будь-кого з членів родини досі часто вважають «сміттям, яке не варто виносити з дому». Однак, після вдалого пілотного проекту, який діяв тільки у трьох регіонах у Нацполіції анонсували, що відтепер по всій Україні в рамках проекту «Поліна» з’являться групи реагування для боротьби з домашнім насиллям.

За словами головного копа України Ігоря Клименка, жінки і діти в Україні регулярно страждають від насильства в сім’ї, тому правоохоронці планують це кардинально змінити, передає Lb.ua.

«Система прийому заяв і скарг громадян повинна бути вдосконалена. Я буду категорично припиняти будь-які фальсифікації, спроби залишити без розгляду звернення громадян. З цього починається ставлення до нас суспільства. На кожен виклик повинен виїжджати поліцейський – офіцер громади, патрульна поліції або слідчо-оперативна група. І ми зобов’язані це забезпечити», — сказав він, при цьому додав, що «перші 45 екіпажів, які отримають автомобілі, сучасне технічне оснащення і будуть досить ефективними».

Також Клименко анонсував створення бази даних з системою синіх, жовтих і червоних карток – відповідно до рівня насильства в сім’ї. Він пояснив, що у разі захисту «наявність в досьє агресора таких карток повинна значно пом’якшувати вину для жінки, яка перевищила самооборону повинно значно пом’якшувати її вину при розгляді справи», – уточнив він.

Він підкреслив, що в Києві експеримент цих груп показали вражаючі результати. Правда поліцейські не завжди розуміли, як впоратися зі ситуацією, що склалася. Але для поліпшення своїх навичок правоохоронці пройдуть додаткову підготовку.

За словами Клименка, назва «Поліна» є скороченням від фрази «поліція проти насильства».

Ще одна проблема, якої, за словами глави Нацполііі, необхідно приділяти більше уваги – вулична злочинність.

«В першу чергу боротьба з побутової наркоманією, яка захопила й районні центри, села і невеликі міста. Ви ж самі бачите, як електронні адреси (акаунтів месенджерів, в яких відбувається продаж наркотиків, — ред.) є проблеми. Тому підрозділи кіберполіції, кримінального блоку і превенції, всі разом будуть спрямовані на боротьбу з цим.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий