В Україні відключать телебачення користувачам супутникових антен

Найбільш рейтингові українські телеканали стануть недоступними для власників супутникових антен: з 28 січня закодують 23 телеканалу, які до цього вдавалося дивитися за допомогою звичайного тюнера.

Це дуже ускладнить життя жителям сіл, де звичайна дециметрова антена ловить насилу сигнал т2. Портал «Весті.ua» розповідають про те, які канали заблокують, як можна буде знову почати дивитися улюблені програми, чи можна обійти блокування і навіщо її взагалі затіяли.

В Україні близько 4 млн домогосподарств користується супутниковими «тарілками». Як правило, встановлюють їх жителі сіл і селищ міського типу. Там досить складно отримати чіткий сигнал за допомогою звичайних дециметрових антен і приставки т2. «Тарілка» гарантовано ловить більшість українських телеканалів, а також не закодовані зарубіжні.

28 січня ряд українських телеканалів закодують. Недоступними для українців, що користуються супутниковою антеною і не оплачують послуги провайдерів, стануть відразу 23 каналу:

  • 1 + 1 media — телеканали 1 + 1, 2 + 2, ТЕТ, Плюсплюс, УНІАН, Бігуді;
  • StarLightMedia — телеканали СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2;
  • Inter Media Group — телеканали Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;
  • Медіа група Україна — телеканали ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.

Починаючи з понеділка 28 січня, канали в теле-меню будуть позначені, як закодовані. Доступними залишаться в основному новинні телеканали, які не збираються кодувати сигнал.

До таких каналу відносяться UA Перший, Прямий, 5 канал, NewsOne, 112 канал, ZIK, Еспресо ТВ, Рада, Культура та інші. Це означає, що українці в першу чергу позбудуться розваг, а ось за новинами та політичною аналітикою можна буде стежити абсолютно безкоштовно.

Логічно, що головний фактор кодування телеканалів — фінансовий. Медіамагнати зрозуміли, що український глядач уже поступово дозрів для того, щоб почати платити мінімальні гроші. До того ж, власники компаній-провайдерів — всім відомі телемагнати, про що ми поговоримо нижче.

Основні медіагрупи не отримували достатньо прибутку, тому і вирішили піти на такі заходи. За їхніми розрахунками, це повинно привернути додаткові гроші.

Друге — піратство. Канали регулярно купували закордонний контент, пірати могли його красти, ретранслюючи знаходяться у відкритому доступі канали. Ті ж отримували на свою адресу судові позови. В Європі цифрове кодування каналів використовується повсюдно.

Очевидно, що після кодування каналів сигнал втратять і жителі непідконтрольних Україні територій. У невеликих містечках Донбасу користувачів супутникових «тарілок» чимало і лише вони могли дивитися українське ТБ.

Таким чином, жителі ОРДЛО зможуть дивитися тільки не закодовані українські телеканали. Навряд чи оператори супутникового ТБ в «ДНР» і «ЛНР» у своїх пакетах підключатимуть українське розважальне ТБ.

Для жителів міст, звичайно, все набагато простіше. Вони можуть підключати кабельне телебачення або користуватися IPTV за допомогою інтернету.

Для жителів сіл, в яких з прийомом сигналу з обласних телебашт є проблеми, вихід тільки один — укласти договір із супутниковим провайдером. В Україні їх всього два — Viasat і Xtra TV.

Пакети для перегляду загальнонаціональних каналів у провайдерів стоять 70-90 грн. Більш просунуті пакети з великою кількістю каналів стоять уже від 90 грн і дорожче. Все залежить від того, які конкретно запити у тій чи іншій сім’ї: чи потрібні спортивні канали, телеканали з фільмами, мультиками.

Для того, щоб підключити послугу провайдера, потрібно зв’язатися з ними за телефоном. Доведеться придбати або взяти в розстрочку тюнер, який коштує приблизно 1100 грн. Зламати кодування на даний момент неможливо, тому доведеться або платити провайдеру, або намагатися безкоштовно ловити сигнал за допомогою т2, або насолоджуватися не закодованими телеканалами.