В Україні вирішили запровадити авіаційний збір: що це означає?

В Україні збираються запровадити збір за відліт пасажирів. Що це означає та як здиратимуть з нас гроші?

Як відомо, через коронакризу, яка призвела до обмеження на авіаперельоти і більшість авіакомпаній зазнали чималих збитків, а деякі і взагалі опинилися на порозі банкрутства. Тому напевно, щоб хоч якось втримається на плаву після скасування обмежень в Україні вирішили запровадити авіаційний збір, який перевізники повинні будуть платити за кожного свого пасажира і комерційний вантаж. Про це сказано в законопроекті №2424, який 19 травня нардепи ухвалили в першому читанні.

Як буде діяти . Новий збір авіакомпанії внесуть в ціну квитків нарівні з іншими податками і зборами.

Чи буде платити пасажир . Не буде, він буде автоматично включений в кінцеву вартість квитка.

Авіазбір на кожного пасажира становитиме:

$0,5 на внутрішніх рейсах;

$2 на міжнародних рейсах.

Плата за вантаж. Перевізник повинен буде заплатити $2,5 за кожну тонну вантажу у внутрішньому сполученні і $10 — у міжнародному.

Відповідати за оплату збору буде Державіаслужба . Перераховуватися він буде в Держфонд фінансування цивільної авіації, його основне призначення – оплата витрат регулятора, інформують Finsnce.ua.

До слова, раніше в уряді заявили про плани відкриття українського неба після карантину й початок перемовин з європейськими країнами про відновлення регулярних рейсів. Наразі у владі кажуть, що перельоти можуть частково відновитись у червні, на це розраховують і авіакомпанії.

Зараз же у небі України літають переважно чартерні рейси, які або повертають українців додому, або ж везуть заробітчан до країн ЄС.

Також раніше міністр інфраструктури Валадислав Криклій розповів, що збитки українських авіакомпаній через карантин щомісяця сягають 600—700 мільйонів гривень.