В Україні знизили «зелені» тарифи

Зменшення «зелених» тарифів дозволить зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових — на 7,5%

У вівторок, 21 липня, Верховна Рада на позачерговому засіданні підтримала в другому читанні і в цілому проект закону №3658, який передбачає зменшення «зелених» тарифів за допомогою зниження коефіцієнтів.

За законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» проголосували 288 нардепів.

Закон вводить:

зниження «зелених» тарифів для введених в експлуатацію об’єктів сонячної і вітрової енергетики за допомогою зниження коефіцієнтів;

повну відповідальність за небаланс своїх фактичних та прогнозних графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ);

визначення оператора системи, який буде відповідати за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електроенергії внаслідок виконання команд диспетчера на зменшення або / та обмеження навантаження;

надання держгарантій незмінності законодавства для виробників по «зеленому» тарифу;

можливість участі в аукціонах сонячних електростанцій, що розміщуються на дахах / фасадах будівель і т. п.

За підсумками розгляду законопроекту в залі він, зокрема, не передбачає подовження терміну дії «зелених» тарифів на два роки при їх скороченні і збереженні діючих умов роботи для СЕС до 1 МВт. У той же час Рада схвалила норму про так званої зеленої металургії, згідно з якою в тариф на передачу ряду металургійних підприємств не будуть включені витрати НЕК «Укренерго» на компенсацію за «зеленим» тарифом.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що прийнятий закон закріплює ключові положення урядового меморандуму з виробниками «зеленої» енергетики.

«Це дійсно компромісне рішення, яке дозволить зменшити тариф для сонячних електростанцій на 15%, а для вітрових електростанцій — на 7,5%. На практиці це означає, що держава і всі українці заощадять майже 7 млрд грн щорічно», — заявив глава уряду.