Валютна лібералізація: Нацбанк скасував ряд обмежень

НБУ спростив правила для українських компаній та іноземних інвесторів

Національний банк скасував ряд адміністративних обмежень, які створювали незручності українським компаніям, іноземним інвесторам і дипломатичним представництвам. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

За даними НБУ, скасований ліміт на фінансування власних зарубіжних представництв та інших відокремлених підрозділів. Раніше переказ коштів іноземним філіям обмежувався загальним лімітом для юридичних осіб на інвестування за кордон в 2 млн євро в рік.

По-друге, спрощується реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Нерезидентам дозволено переказувати кошти, отримані з цінних паперів, які обліковуються в іноземному банку-депозитарії, з коррахунку цієї установи на власний рахунок в Україні.

По-третє, скасовується заборона розрахунків в готівковій іноземній валюті для оплати фізичними і юридичними особами консульських зборів за легалізацію товаросупровідних документів в дипломатичних представництвах або консульських установах країн, які не приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року. До таких країн належать Алжир, Афганістан, В’єтнам, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Камерун, Канада, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Саудівська Аравія, Сирія, Судан, Таїланд, Уругвай.

По-четверте, перелік транзакцій, які дозволяється проводити в іноземній валюті на території України, доповнений операціями між фінансовою установою та Кабінетом міністрів України в рамках міжнародних договорів про кредити, гранти, позики.

По-п’яте, вдосконалений ризик-орієнтований нагляд банків в частині перевірок іноземних банків-контрагентів, перерахування яких здійснюють українські компанії. Тепер банки самостійно на підставі інформації з публічних джерел визначатимуть ступінь ризику іноземних банків-контрагентів за валютною операцією. Раніше вони використовували для цього перелік, наданий НБУ на підставі інформації Державної служби фінансового моніторингу.

Нагадаємо, новий закон «Про валюті і валютні операції», який замінив декрет Кабінету міністрів 1993 року про валютний контроль, набрав чинності 7 лютого 2019 року. Нова система валютного регулювання, затверджена постановами Національного банку, передбачає ряд послаблень на валютному ринку. В цілому з 7 лютого введені в дію близько 30 послаблень.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий