Валютна розпродаж по-українськи: НБУ за 30 хвилин продав $150 млн

Світова криза підкралася до України – аналітики прогнозують, що курс буде тільки рости.

Через світову паніку, яка викликана епідемією на коронавірус, і яка несе за собою чимало втрат, що найстрашніше – людських, слідує ще й економічна, адже економіка багатьох країн руйнується через те, що відбувається. Чого варте тільки те, що сталося на світових ринках в «чорний понеділок», 9 березня, адже на тлі поширення коронавирусной інфекції ціна нафти марки Brent впала до $31,5 – це падіння призвело до того, що російський рубль різко ослаб по відношенню до долара США і євро, а всі ключові індекси американського фондового ринку впали на відкритті торгів через ситуацію з нафтою. S&P 500 опустився на 6,3 відсотка, NASDAQ – на 6,8 відсотка, а Dow Jones – на 7 відсотків, свідчать дані площадок.

Поряд з цим відзначається, що через паніку на валютному ринку, яка може привести до різкого зростання курсу валют Національний банк України у вівторок, 10 березня, протягом перших 30 хвилин після відкриття міжбанківського валютного ринку продав $150 млн із золотовалютних резервів України. Про це повідомляє «Ліга.Фінанси», посилаючись на представників двох українських банків. 

«Торги відкрилися продажем НБУ. За перші 30 хвилин він продав близько $150 млн. Ринок (ринковий курс – ред.) знаходиться в діапазоні 25,27/25,31. Готівковий ринок торгується вище: 25,5/25,8», — повідомили представники «ОТП Банку». Крім того, цю інформацію виданню підтвердили і в «Райффайзенбанк Аваль».

«Курс слабо відреагував на інтервенції Нацбанку – зростання курсу триває», — відзначили в банку.

У зв’язку з цим, через те, що відбувається, Україна опинилася в складній ситуації, і нова світова криза для країни може стати дуже «болючою», пише «Politeka».

 «Те, що сталося на ринках в «чорний понеділок» — справжнісінький шок. …І, якщо б це було без коронавіруса, можливо, була б просто сильна корекція, і ми б пішли далі. Але, оскільки ринки вже і так дуже волатильні через епідемію, то, можливо, ми дійсно почали рухатися до рецесії… Для нас це буде вдвічі або навіть втричі боляче, так як ми, фактично, «послали» МВФ, відповідно, підтримки у нас не буде, а, з іншого боку, компетентності для прийняття рішень теж немає. І тому у нас є всі умови для ідеального шторму», — стверджує фінансовий аналітик Сергія Фурса.

Таким чином, перед Україною стоять дуже серйозні виклики, аналітики прогнозують, що курс буде тільки зростати:

Найближчим часом курс досягне позначки в 27 гривень за долар, і навряд чи зупиниться на цьому, — додав з приводу сказаного своїм колегою аналітик Андрій Шевчишин.

Крім того, галузеві експерти предостерігают, якщо Україна опиниться в режимі карантину через розповсюдження в світі коронавирусу – громадянам країни не позаздриш.

Наприклад, у програмі «НеДобрий вечір» її ведучий Ігор Лесева задався питанням, взагалі страшно собі уявити, а що буде з економікою України, якщо спалах коронавируса таки відбудеться в країні? 

Автор розмірковує на предмет того, наскільки в Україні некомпетентна влада в питанні запобігання (профілактики) і навіть банального початкового етапу протистояння вірусу – інформуванні громадян про реальний перебіг справ через ситуацію, що склалася. Якщо Україна опиниться в режимі карантину – кожен з громадян може розраховувати тільки на себе самого: непоганий імунітет і весняне сонце, яке, як з’ясувалося, здатне вбивати небезпечну інфекцію.

У нас і так випадкові персонажі розвалюють країну. Обвалилися вантажоперевезення, недобирается бюджет. А чи зможе наша країна працювати в режимі карантину? У нас уряд навіть продавців не може забезпечити марлевими пов’язками. А уявіть, якщо коронавірус з’явиться на Донбасі. …На лінії розмежування, де сидять тисячі солдатів», – розповів він. Наші надії та розрахунки у зв’язку з ситуацією, що склалася, цитуємо: «це особистий імунітет і весняне сонечко/

Відзначимо, що за останній тиждень лютого 2020 року через паніку, викликану коронавірусів, фінансові ринки в світі втратили принаймні близько $9 трлн — це еквівалент ВВП Японії (у 2018 році за розрахунками МВФ) і більше 40 ВВП України. На світових фінансових ринках стався найбільший спад з часів світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.

9 березня світові ціни на нафту протягом дня впали на 30%. Цьому сприяла паніка на ринках, пов’язана з коронавірусів, а також відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) і Росією.