Великий брат дивиться на тебе: Київ увійшов у топ з відеоспостережень

Стрімкий розвиток технологій робить життя простішим, однак не все так просто. Інновації мають «зворотний бік медалі» — приймаючи ці зручності, людина позбавляється приватності і свободи пересувань.

Китайські міста знаходяться під найжорсткішим відеоконтролем. Відповідно дослідженням Comparitech, яка спеціалізується на приватності користувачів, крім Китаю, за жителями через відеокамери пильно спостерігають в США, Великобританії, ОАЕ, Австралії та Індії.

Дослідники вивчили, скільки камер на тисячу городян припадає в 120 містах світу.

Київ потрапив у топ-50 в цьому рейтингу, зайнявши 49 позицію. Тут на тисячу осіб припадає дві камери відео спостереження, і всього налічується 6200 камер.

Для порівняння, в Китаї (місто Чунцин), який очолив рейтинг, нарахували понад 2,5 млн камер (168 камер на тисячу чоловік).

Як заявляє компанія, технології відеоспостереження допомагають попереджати злочинність, при цьому ж і порушують чужі права. Система розпізнавання облич може миттєво перевіряти особистість, що проходить повз камери, і передавати інформацію як державним, так і приватним особам, що позбавляє людину права на приватне життя і свободу пересувань.

При складанні кількісної статистики, дослідники брали до уваги тільки громадські системи спостереження (державні органи, правоохоронці). Камери, встановлені приватними особами не брались до уваги.

Як показує статистика, наявність великої кількості камер не додає городянам відчуття більшої безпеки.

«Китай є палким прихильником спостереження з розпізнаванням осіб. Він часто використовується для обмеження свободи пересування людей в поєднанні з системою соціального кредитування країни. Наприклад, якщо у кого-то занадто низький соціальний кредит, йому може бути заборонено користуватися деякими видами громадського транспорту. Камери, оснащені технологією розпізнавання осіб, встановлюються в транспортних вузлах для забезпечення дотримання цих правил «, — повідомляють дослідники.

За оцінками фахівців, до 2020 року в Китаї в місті Шеньчжень буде припадає трохи менше двох камер на людину.

Карта відображує щільність відеоспостереження у досліджуваних містах світу

Топ-50 найбільш відеоконтролюємих міст світу

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий