Вибори в ОРДЛО: Пристайко запевнив — ніякої «зради» не буде

Глава МЗС Вадим Пристайко прокоментував можливі вибори на окупованому Донбасі.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в одному із інтерв’ю інтернет-виданню заявив, що допускає можливість електронного або дистанційного голосування для тимчасово переміщених осіб в ході виборів на Донбасі.

За словами глави МЗС, повернути до виборів 2 мільйони переселенців на Донбас нереально, так як їх будинки часто зруйновані. 

«Хотілося б, щоб участь у них брали всі, у тому числі переміщені особи. Можливо, для них потрібно застосувати електронне або дистанційне голосування. Як взяти, чисто логістично, два мільйони людей і повернути їх? Куди повернути, якщо їхні будинки зруйновані? Вони точно хочуть повертатися? А ті, хто виїхав у Росію, Білорусь або на заробітки в Європу, ми їх по одному будемо назад повертати? Найпростіше прикритися інструкціями і порядками і говорити, що все це неможливо і чекати, поки воно само собою якось вирішиться», – зазначив Пристайко.

Міністр також заявив, що питанням проведення виборів на Донбасі повинна займатися Центральна виборча комісія.

«У нас є Центрвиборчком. І ці люди замість того, щоб у десятий раз розповідати нам, чому це неможливо, повинні сказати: ми сіли, поговорили, ось це можна зробити, це складніше, це – не можна. Щоб, врешті-решт, ми вийшли на чесні і прозорі вибори, максимально можливі у цій ситуації. Далі ОБСЄ говорить: вибори відповідають або не відповідають очікуванням людей, які проголосували», – наголосив Пристайко.

«Чим довше ми будемо обговорювати в теорії, а не шукати шляхи, як порахувати людей, які там залишилися, або як забезпечити голосування переміщених осіб й інші питання, тим довше виборів не буде. Якщо з цього не починати, то, очевидно, що ця історія не відбудеться і вибори будуть відкладені», – додав глава МЗС.

Крім того, Пристайко підкреслив, що в питанні проведення місцевих виборів у тимчасово окупованому Донбасі «ніякої» зради «не заплановано».

«Ніякої» зради «не заплановано. Легко відштовхуватися від вже прийнятого рішення: БДІПЛ ОБСЄ повинні сказати, наскільки вибори були прозорі. Вони свою оцінку будують на певних умовах, в яких абсолютно чітко прописано, що має бути забезпечено на виборах, … ситуація з безпекою, доступ ЗМІ», — зазначив Пристайко.

Він уточнив, що очевидно – кожен з цих критеріїв повинен бути забезпечений. «Жодних інших планів і підкилимних домовленостей у нас немає», – розповів Пристайко.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий