Від децентралізації до води у Крим: Шмигаль озвучив плани уряду

План «порятунку» від нового Кабміну: продовження процесу децентралізації, кращі умов для бізнесу та кардинальне відновлення промисловості. Що пообіцяв Шмигаль.

Новопризначений прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю, 6 березня, озвучив плани Кабміну. Зокрема, він з оптимізмом розповів про багатостраждальну децентралізацію, покращені умови для бізнесу, зміни у бюджеті, і поставок води в Крим.

«Основне питання, яке зараз стоїть, це прийняття змін до Конституції. Ми почали і проводимо велику суспільну дискусію. Вона пройшла наскрізь у всіх регіонах. Залишається сьогодні провести в Краматорську ще раз дискусію за участю фасилітаторів і медіаторів, як ми їх називаємо: за участю експертів за участю місцевих лідерів думок і громад», — сказав Шмигаль.

Він також додав, що з наступного тижня перейдуть до обговорення змін у Києві з асоціаціями, експертами за участю парламентаріїв і Кабінету міністрів.

«Будемо готувати кілька варіантів, які піднімемо знизу, від людей, від громадських організацій, від асоціацій, для того, щоб тут, в парламенті, дискусія була предметною, і ми вже не сумнівалися в тому, що пропозиції, які ми розглядаємо, були підняті від людей і від громад», — зазначив Шмигаль.

Глава уряду зазначив, що владі потрібно робити 1 00 кроків назустріч бізнесу , щоб він відчув себе вдома, міг робити свою роботу, створювати робочі місця і платити податки.

Також Шмигаль відповів на питання про прямі витрати держбюджету на окуповані території: «Прямих витрат бюджету на окупованих територіях у нас звичайно ж немає. Але є непрямі на здійснення відповідних різних заходів. Їх треба узагальнювати».

Шмигаль пообіцяв найближчим часом повністю сформувати уряд. «Про формування уряду. Зараз проводжу співбесіди, і уряд буде сформовано невідкладно найближчим часом, як тільки будуть підібрані правильні, якісні та відповідальні кандидатури», — сказав він.

Прем’єр також повідомив, що Кабмін готує перегляд держбюджету на 2020 рік .

«Щодо перегляду бюджету. Працюємо сьогодні і завтра, дивимося на можливості бюджету. І невідкладно, як тільки будемо готові, будемо пропонувати зміни до бюджету, щоб виконати соціальні зобов’язання», — сказав він з парламентської трибуни в п’ятницю.

За словами прем’єра, питання щодо бюджетної децентралізації буде розглянуто на урядовому засіданні 11 березня.

«У середу на Кабміні повторно розглянемо питання про надання бюджетної самостійності ще 67 ОТГ, де були проведені вибори… Тобто, всі 1045 громад будуть переведені з другого кварталу на прямі міжбюджетні відносини. Це надасть їм самостійність», — сказав Шмигаль.

Також він ще раз уточнив свою заяву щодо поставок води в Крим.

«Ми будемо постачати за потреби або гуманітарної загрози українцям воду для господарських потреб і пиття. Хоч цистернами, хоч каністрами, хоч бутлями, але ми повинні це забезпечити», — сказав він.

За словами прем’єра, для промислових і військових об’єктів у Криму воду не подаватимуть. Шмигаль попросив не політизувати це питання і не маніпулювати ним.

Крім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав три невідкладних кроки для поліпшення ситуації у промисловому секторі .

На думку Шмигаля, це — комунікація з промисловцями, лобізм на світових ринках та створення відповідних умов у податковій сфері.

«Отримати відповіді від промисловців, підприємців, малого та середнього бізнесу, що для них треба — а це приблизно 100 кроків, які необхідно зробити уряду та парламенту, щоб бізнес відчув себе вдома, міг спокійно робити свою роботу… Ми домовились, що ми не робимо реформ без тих для кого ми це робимо», — наголосив він.

Другим кроком Шмигаль назвав роботу на зовнішніх ринках , для того щоб розвинути експортний потенціал.

«Сьогодні Україна, чи не єдина країна у світі, яка не займається лобізмом наших промисловців і аграріїв на міжнародних ринках — вони самі шукали для себе збут», — зауважив він.

За словами прем’єра третім кроком стане створення відповідних умов з точки зору і податків і зайнятості для бізнесу.

«Це загальні фрази сьогодні, але третій крок витікає з першого — те що ми почуємо від промисловців та підприємців — так і будемо працювати, це буде невідкладно», — зазначив Шмигаль.

До слова, більшість експертів не поділяють оптимізм нового уряду. Вважають, що «змінити країну і розв’язати всі проблеми, які накопичилися, новому уряду Шмигаля буде нереально». Наприклад, політологиня Олександра Решмеділова в ефірі одного із українських телеканалів розповіла, скільки може тривати каденція новопризначеного уряду прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

«Слуги» кажуть, що начебто уряду пана Шмигаля буде дано певний випробувальний термін. Цей термін вони оцінюють приблизно в три місяці, умовні сто днів. Це нормальна світова практика давати певний люфт. Без критики, як то кажуть придивитися. Але питання в тому, що це не «придивитися». Це можливо всього. За сто днів змінити країну і розв’язати всі проблеми, які накопичилися, буде нереально», – сказала Решмеділова.