Від метро до поїздів і літаків: коли в Україні запрацює транспорт

Стало відомо, коли відновлять роботу метро і міжобласне повідомлення: Мінінфраструктури представило поетапний план відновлення роботи транспорту.

Поступове пом’якшення карантину в Україні, перший етап якого розпочався 11 травня, загострило питання про запуск громадського транспорту в країні, в тому числі міського. Адже більшість українців задаються питанням: як дорбратися на роботу без громадського транспорту?

Міністерство інфраструктури оприлюднило план із трьох етапів для відновлення регулярного пасажирського сполучення. Відповідний план опублікував голова відомства Владислав Криклій у Telegram. Щоправда, терміни, в які буде відновлено звичне транспортне сполучення, точно не позначені. Однак Владислав Криклій зазначив, що над цим ведеться активна робота. Планування почнеться не раніше 22 травня.

«Транспорт виходитиме з карантину поетапно. До кінця тижня маємо узгодити з МОЗ дати етапів, щоб люди могли дістатися до роботи, але були максимально захищені від поширення коронавірусу», — йдеться в повідомленні.

На першому етапі планують:

відновити міські автоперевезення (крім маршрутних таксі) та приміські (у межах одного району),

внутрішньообласні маршрути,

до 50% приміських поїздів, які возитимуть людей з/на роботу у години “пік”,

поїзди «Інтерсіті+» далекого сполучення, нічний експрес,

внутрішнє сполучення.

На другому етапі планують:

відновити міжобласні та міжнародні автоперевезення, зокрема дозволять працювати маршруткам,

усі приміські поїзди, які курсуватимуть у світлий час доби,

усі пасажирські поїзди за графіком, крім сезонних.

На третьому етапі відновлять:

поїзди міжнародного сполучення та за потреби – сезонні пасажирські рейси в Україні,

міжнародне авіасполучення до країн, які відкрили аеропорти.

До кінця тижні Мінінфраструктури має узгодити з МОЗ дати етапів. Також міністерство працює з авіаперевізниками та Міністерством закордонних справ, щоб визначити, з яких країн почнеться відновлення міжнародного авіасполучення.

Авіакомпанії пропонують відновлювати внутрішні перельоти одночасно з міжнародними”, — зазначив Криклій.

При цьому міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до уряду із закликом відновити з 25 травня роботу столичного метрополітену у звичайному режимі. 

«Я звертаюсь до уряду — після 22 травня, а точніше – з 25 травня, бо 22-ге — це п’ятниця, а потім два вихідних, дозволити відновити роботу метро в столиці. Звичайно, ми будемо дивитися на ситуацію із розповсюдженням вірусу і сподіваємося, що вона не погіршиться», — сказав Кличко під час онлайн-брифінгу.

Він зауважив, що столична влада не хотіла закривати метро і тримала його роботу до останнього, поки уряд не ухвалив відповідне рішення.

«Але коли все більше людей повертаються до роботи, в місті відбувається колапс. І ми будемо наполягати на відновленні роботи метро. Щодо ідеї спецперепусток для проїзду в метрополітені – вона абсолютно утопічна. Ми створимо страшенні натовпи, і буде ще гірше. Тому метро має відкритися для роботи у звичайному режимі. Це дозволить перерозподілити потік пасажирів і нормалізувати роботу всього громадського транспорту столиці. Але я хочу звернутися і до киян: це не означає, що всі повинні кататися, як зазвичай. Тут настає і ваша відповідальність – за дотримання дистанції, обов’язкову наявність маски, рукавичок, дотримання елементарних правил. І проїзд у транспорті тільки на роботу, в справах, за нагальної потреби. Безпека сьогодні – понад усе», — наголосив мер Києва.

Хоча міністр інфраструктури України Владислав Криклій вважає, що у столиці поки що не варто поспішати з відкриттям метро.

«Кілька днів назад збирався київський штаб. Коли розглядалося питання відновлення роботи метро, то власне вони зійшлись на думці, що відкрити з обмеженнями буде дуже важко… Підземка, якщо відкривається, то має функціонувати повноцінно, зрозуміло, що там можна проводити дезінфекцію, масочний режим, термоскринінг можна робити за допомогою технічних засобів. Але обмежувати вже на пероні і в вагонах — це доволі важко робити там. Тому я би не поспішав з цим рішенням», — сказав Криклій.

У свою чергу у МОЗ прокоментували звернення мера столиці Віталія Кличка з приводу запуску метро з 25 травня і громадського транспорту з 22 травня.

«Нами будуть надані дуже конкретні пропозиції щодо етапів виходу з карантину, які будуть затверджені постановою Уряду. Там враховані всі без винятку критерії, за яких умов, в тому числі, може відкриватися міський транспорт і метро. Якщо буде дотримання цих критеріїв, тобто Київ вкладеться в них і буде їм відповідати, то ми не бачимо в цьому проблеми“, – зазначив, відповідаючи на запитання, Степанов.

Міністр не уточнив, якими саме будуть ці критерії. Водночас він повідомив, що їх розробляли епідеміологи і вірусологи.

«Критерії розроблено фахівцями МОЗ. А ними є епідеміологи, вірусологи, тобто ті люди, які розуміють, як саме потрібно виходити з карантину», – розповів Степанов.