VIP-номери і чутки про розпад: як проходить навчання «Слуг народу»

Депутати партії тільки проходять навчання в курортному Трускавці, але вже зараз багатьох турбує питання збереження єдності фракції, є вже деякі конфлікти.

Журналісти НВ з’ясували, як проходить навчання депутатів «Слуги народу» в курортному місті Трускавець.

«Слуги народу» відправили до Трускавця 27 липня. Партія забронювала для своїх депутатів три окремих вагона поїзда по 40 місць, інші «слуги» добиралися своїм ходом, повідомляє «НВ».

Компанія Укрзалізниця виділила новообраним депутатам нові вагони купе. За даними видання, вартість проїзду в купе з Києва до Трускавця становить 603 грн на людину. Як повідомили в УЗ, для бронювання цілого вагона потрібно доплатити ще по 200 грн за кожен квиток. Тобто в цілому проїзд обійшовся партії в 200 тис. Грн.

Так в вагонах і відбувалося знайомство депутатів. Перший заступник ProZorro Андрій Мотовіловец з Дмитром Гурін прямо в поїзді презентацію медреформи: «Він показував, що вже зроблено і куди реформа рухається далі», — розповів Мотовіловец.

У Трускавці всіх «Слуг» поселили в 5-ти зіркові готелі Ріксос-Прикарпаття і Mirotel, добова вартість номерів у яких становить 3,4-4 тис. Грн.

В «Слугу народу» запевнили, що витрати на тижневе навчання партія оплатила сама, і що ці гроші вони «зекономили на кампанії».

Курси припускали щоденні заняття з 9 ранку до 9 вечора (з перервами) в великому приміщенні. Розглянуті теми — політична стратегія, публічна політика , макроекономіка і бюджетний процес. Лекції читають президент KSE Тимофій Милованов та інші викладачі школи. Серед запрошених спікерів — глава митниці Максим Нефьодов, заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук, а також Віктор Пинзеник, народний депутат минає скликання, екс-міністр фінансів і колишній віце-прем’єр.

Не всі позитивно оцінили розкішні номери. Журналістка «1 + 1» Ольга Василевська-Смаглюк, яка пройшла в парламент від партії по мажоритарці, прямо заявила: було б краще, щоб депутати не відривалися від реального життя. «Вони ж» слуги «, — пояснила вона.

Василевська-Смаглюк, яка балотувалася в Раду по Поліському району Київщини, впевнена — соратникам було б корисніше побувати не в елітних готелях курортного Трускавця, а в поліському селі Черемошна: «Там води вже місяць немає. І багато порожніх хат. Всім вистачить місця», — уточнила новоявлений депутат.

Василевська-Смаглюк висловила надію, що фракція збереже в парламенті єдність. «Я не дуже хочу стати частиною проекту, який розвалиться», — сказала вона.

Тема можливого розпаду «Слуги народу» постійно мусується в Києві серед різних політологів і аналітиків. Згадували про неї і в залах, коридорах і номерах Ріксос-Прикарпаття.

До слова, внутрішній конфлікт в партії вже назріло: Олександр Дубинський, журналіст 1 + 1 (пройшов по мажоритарці в СН) на недавньому телеефірі на «Плюсах» публічно посварився з волонтером Давидом Арахамія (зараз йому розглядають як главу фракції). Після телеперепалкі Дубинський кілька разів в негативному ключі пройшовся по Арахамія в своїх відеоблог, на які на YouTube підписані 323 тис. Чоловік. Сам Дубинський не бачить в цьому проблеми: «Ну і що (що згадав Арахамія — ред.). А Петю (Порошенко — ред.) Я згадував 3 тис. Разів».

На зустрічах в Трускавці далеко не всі депутати демонстрували готовність до спілкування з пресою.

Наприклад, Юрій Корявченков (Юзик), земляк Зеленського і актор «Кварталу 95», давати коментарі ЗМІ вперто не хотів.

Анна Новосад як представник СН збирається працювати в парламентському комітеті за освітою.

«Всі ті хороші і правильні речі, які почалися в освіті, потрібно продовжувати», — вважає вона.

При цьому вона зазначила: поки навіть керівництво партії поки не знає, як все новообрані спрацюються в ВР. Сама Новосад має наміру вступати у внутрішньофракційні дискусії щодо спірних питань.

Ще одна представниця фракції Марина Бардіна заявила, що не хоче відмовлятися від своїх принципів: «Добре, що в парламент йдуть люди без політичного досвіду, — заявила вона. — У них є оптимізм, оптимізм змін. Я ж за останні роки роботи в Раді стала абсолютної песимісткою «.

Депутат висловила надію, що фракція збереже цілісність. При цьому, він підкреслила, що якщо який-небудь законопроект може потенційно зашкодити інтересам країни, голосувати за нього не стане.

Найменше до «командної гри» готові мажоритарники, а їх в складі — більшість (130 до 124). Деякі з них анонімно говорили журналістам видання, що рейтинг Зеленського трохи допоміг їм виграти, підкресливши важливість власних зусиль. Анонімні співрозмовники заявили, що несуть відповідальність перед виборцями, а не перед партією.

З подібним незгодою виступили і багато топ-персони, мовляв «бренд» Зеленського допоміг їм «виїхати» на виборах.

На думку експертів, восени «Слугам народу» належить зіткнуться з проблемами збереження єдності і можливого підкупу.

Читайте нас в  Facebook  і  Т witter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий