Влада вважає, що заробітчани рвонули в Україну через зростання гривні

Влада щосили намагається переконати українців, що їхати на заробітки за кордон вже не треба, через те, що гривня фантастично зміцнилася, а зарплати в Україні ростуть і ростуть

Курс долара в Україні опустився до нового мінімуму. Це означає, що гривня продовжує зміцнюватися.

Більш того, якщо вірити світовим аналітикам, саме гривня є тією валютою, що зміцнилися до долара найбільше в цьому році, поряд з єгипетським фунтом, тайським батом і ізраїльським шекелем, пише РБК-Україна.

Експерти вважають, що падіння курсу долара (а відповідно — зміцнення гривні) буде сприяти зниженню трудової міграції в нашій, так як через зростання платоспроможності всередині України люди потихеньку втрачають стимули для виїзду на заробітки.

«Зміцнення гривні в цьому році має переконати багатьох українців в тому, що за межами країни трава не зеленішою, і сонце світить не яскравіше», — говорять аналітики.

Більш того, експерти виявили матеріал Bloomerg, в якому говориться, що деякі українці вже навіть повертаються на батьківщину.

Як приклад наводиться 31-річний Богдан, який кинув роботу на будівництві в Польщі і повернувся в Україну, де влаштувався на аналогічну роботу. «Через підвищення курсу гривні моя зарплата в Україні зростає», — сказав Богдан.

Експерти вважають, що такі люди, як Богдан з кожним днем ​​стають все менш зацікавленими в пошуку роботи за кордоном, та віддають перевагу працевлаштування в Україні, все більше і більше.

Як повідомляв RabinovichTV ,  тим часом Національний банк України заявив, що надходження, які трактуються як оплата праці за кордоном, складають 1,12-1,17 млрд доларів щомісяця . За даними експертів, в третьому кварталі 2019 року середня зарплата штатного працівника в Україні досягла 382 євро.

У той же час середньостатистичний робітник у Чеській Республіці в третьому кварталі 2019 року одержував 1309 євро (в 3,4 рази більше, ніж в Україні), в Республіці Польща — 1142 євро (в 3 рази), на території Російської Федерації — 636 євро ( в 1,7 рази). Експерти НБУ вважають, що, судячи по переказах трудових мігрантів, в 2019 році Україна досягла рекорду по відтоку робочої сили з країни.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий