Влада знайшла новий спосіб, як обдерти українців до нитки

Що прописано в законі «про податковий терор»: вся правда, за що українцям доведеться переплачувати.

Жити в Україні стане ще дорожче. Тому українцям варто готуватися до значного подорожчання. Так, стало відомо, що в Україні планують збільшити податкову базу. І все це через значне недонадходженням коштів до державного бюджету.

Про все це розповів в одному з інтерв’ю економіст і аналітик Ігор Бураковський. За його словами, на сьогоднішній день скоротилися надходження до державного бюджету, і причиною цього, в першу чергу стало зміцнення національного курсу валют.

Також аналітик розповів, що влада змушена розширювати податкову базу для українців, щоб хоч якось боротися зі зростаючим дефіцитом державного бюджету.

«Ми маємо, десь 50 млрд гривень недонадходжень в 2019 році. Ми можемо ввести нові податки. Сьогодні частково це робиться», – розповів Ігор Бураковський.

І поки політологи та аналітики прогнозують та розповідають про це. Видання «Страна.ua», нагадує, що нещодавно парламент 16 січня прийняла в другому читанні скандальний законопроект №1210, який вже охрестили, як «законом про податковий терор».

Але документ настільки об’ємний, що юристи і податкові консультанти досі його вивчають. І хоча, закон зазнав жорсткої критики з боку як бізнесу, так і експертів, що були вкрай незадоволені  прагненням законодавців зробити більш жорсткими умови в основному для бізнесу – починаючи від фізосіб-підприємців і закінчуючи міжнародними компаніями. Проте, у ньому є неочікувані «сюрпризи» і для пересічних громадян.

Так, планується обкласти додатковими податками продажу приватними особами автомобілів та нерухомості.

Зокрема, для продавців автомобілів ввели три податкових ставки замість існуючих до сьогоднішнього часу двох.

Зараз діє наступна схема: якщо людина продає авто перший раз за рік, то він не платить ніяких податків (платить покупець авто – збір до Пенсійного фонду і військовий збір). При другій за рік продаж транспортного засобу (легкове або вантажне авто, мотоцикл, причіп) власник повинен заплатити 5% від угоди.

Окрім того, за новим законом ці дві податкові ставки (0% при першому продажі за рік і 5% при вторинній) зберігаються. Але з’явилася ще й третя. Якщо людина продає утретє транспортний засіб протягом року, то він зобов’язаний буде заплатити вже 18% від його вартості в якості податку.

«Закон явно спрямований проти так званих «перекупників», щоб позбавити їх можливості вести свій бізнес «в чорну». Однак, деякі формулювання дають підстави вважати, що норми нового закону можуть торкнутися і звичайних громадян. Вся справа у тому, що третій угодою і відповідно податком 18% буде обкладатися будь-яке відчуження транспортного засобу протягом року. наприклад, якщо людина продасть мопед, а потім автомобіль з причепом, то високий податок йому доведеться заплатити з однією із угод», – відзначають в компанії Autoconsulting.

Утім, експерти говорять, що не все так погано, існують лазівки, наприклад, у випадку з авто завжди залишається можливість продажу за дорученням. І в цьому випадку платити податки не доведеться.

Але таке нововведення передбачено не тільки при перепродажі авто, але і при операціях із нерухомістю.

Тим, хто мріє про новосілля, доведеться платити більше і за квартири. Як розповів виданню керівник Палати податкових консультантів Віталій Смердов, продаж квартир (з третьої протягом року), згідно з новим законом, будуть обкладатися додатковим податком – ПДФО за ставкою 18% плюс 1,5% військового збору.

Тобто, доведеться заплатити велику суму – майже 20% від вартості квартири. Наприклад, з «одинички» за 20 тисяч доларів державі потрібно буде віддати майже 4 тисячі доларів податку.

Це нововведення вдарить в першу чергу по так званим квартирним спекулянтам – людям, які вкладають наявні заощадження в новобудови на рівні котловану, а потім перепродують квартири, дорожчають у міру добудови будинку.

«Прогресивна шкала оподаткування при операціях з нерухомістю вдарить по інвесторам-спекулянтам, частка угод з якими – до 10% від загального обороту житла», – вважає фахівець з нерухомості мережі RE/MAX Михайло Артюхов.

Однак, як і у випадку з автомобілями, на зайві податки ризикують потрапити і пересічні громадяни, яких складно назвати спекулянтами. Скажімо, якщо сім’я вирішила продати кілька наявних об’єктів нерухомості, щоб на виручені гроші купити собі житло більшої площі. Наприклад, при продажу «одинички» у Києві, вдома в селі і дачі доведеться заплатити майже 20% з одного з цих об’єктів.

У той же час квартирні спекулянти оформляють на себе придбані квартири в новобудовах далеко не завжди. Часто вони інвестують в будинок на початкових стадіях будівництва і намагаються продати квартир до оформлення прав власності, тобто, житло оформляють вже на покупця. У цьому випадку продавець не буде платити ніяких податків. Простіше кажучи, вийде сухим із води…